reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’ten Star Trek: Discovery izleyenlere Klingonca sürprizi

Dünyanın dört bir yanında geniş bir hayran kitlesi olan Star Trek uzun yılların ardından televizyona geri döndü. Geçtiğimiz günlerde ilk bölümleri gün yüzüne çıkan Star Trek: Discovery‘de hayranları güzel bir sürpriz bekliyordu!

İlk kez 1967 yılında izleyici karşısına çıkan Star Trek günümüzde bilim kurgu denildiğinde akla gelen ilk yapımlar arasında yer alıyor. Farklı pek çok dizisi bulunan Star Trek son yıllarda J.J. Abrams yapımcılığında beyaz perdeye taşındı. Chris Pine ve Zachary Quinto’nun rol aldığı seri beğenilse de, dizilerin hayranların gönlündeki yeri çok başka. Star Trek: Discovery de seriyi köklerine geri döndürüyor.

CBS All Access platformu için geliştirilen Star Trek: Discovery, Amerika dışında Netflix tarafından hayranlarla buluşturuluyor. Daha ilk günden büyük ilgi gören bu yeni dizide Star Trek hayranlarını hiç beklemedikleri bir sürpriz karşılıyor. Bildiğiniz gibi Netflix‘te bir şeyler izlerken farklı dil seçenekleri arasında tercih yapabiliyorsunuz. Üstelik altyazı ve dublaj seçenekleri de bulunuyor. Star Trek: Discovery için dil seçeneklerine bakanlar ise Klingon sürpriziyle karşılaşıyor. Yani arzu eden Star Trek hayranları diziyi Klingon dilinde altyazılı olarak seyredebiliyor.

Her ne kadar bu çok büyük bir olay olmasa da, Netflix ufak jestiyle Star Trek hayranlarının gönlünü kazanmayı başardı!