reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Star Trek: Discovery ne zaman ekrana gelecek?

Mayıs ayında gün yüzüne çıkan ilk fragmanıyla heyecan uyandıran Star Trek: Discovery‘nin yayın tarihi sonunda belli oldu.

Advertisement

Bilim kurgu denildiğinde akla gelen ilk yapımlar arasında yer alan Star Trek’in macerası 1967 yılında başlamıştı. Birçok farklı diziyle gönüllerde yer eden seri daha sonra beyaz perdeye transfer olmuştu. 16 yıllık aranın ardından Star Trek: Discovery seriyi köklerine geri döndürüyor.

Uzunca bir süredir beklenen ve yaşanan olumsuz gelişmeler sebebiyle umudumuz kaybetmemize neden olan Star Trek: Discovery mayıs ayında çıkan fragmanıyla rahat bir nefes almamızı sağlamıştı. Bryan Fuller‘ın geliştirdiği, ardından projeden ayrılma kararı aldığı dizinin başrolünde Sonequa Martin-Green yer alıyor. Ona Jason Isaacs, James Frain, Michelle Yeoh, Doug Jones, Antoy Rapp, Chris Obi ve Emily Coutts gibi isimler eşlik ediyor.

“Kirk, Spock ve Enterprise’dan on sene önce…” sloganıyla yola çıkan Star Trek: Discovery geçmişe dönüyor. Bizleri uzun zamandır uzayda görev yapan Michael Burnham‘ın macerasına ortak ediyor. Senelerdir birlikte çalıştığı kaptanı Philippa Georgiou ona artık kendi gemisinin sahibi olabileceğini müjdeliyor. Ancak bu süreçte ortaya çıkan tehlikeler planların ertelenmesine neden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Trek: Discovery’nin 15 bölümlük ilk sezonu 24 Eylül‘den itibaren ekrana gelecek. Bu yeni dizi ülkemizde Netflix üzerinden yayınlanacak.