reklamı kapat

POPÜLER

Star Trek: Discovery dizisi daha başlamadan önemli bir ismi kaybetti

Star Trek‘in televizyon dizisi olarak ekranlara geri döneceği bir süre önce belli olmuştu. Merakla beklenen yapımdan ilk ayrılık haberi geldi.


Star Trek efsanesi 50. yılını kutluyor. Bir süre önce merakla beklenen Star Trek: Beyond filmi izleyici karşısına çıktı. Ancak yeni projeler Beyond ile sınırlı kalmayacak. Onun yanı sıra Star Trek: Discovery dizisi de gelecek sene yayın hayatına başlayacak. Bu proje ilk duyurulduğunda baş yazarlık görevini Bryan Fuller‘ın üstleneceği açıklanmıştı. Fuller şimdiye kadar Pushing Daisies, Dead Like Me ve Hannibal gibi yapımlarla tanınıyor. Yakın zamanda da American Gods‘ı televizyona uyarlayacağı ve Amazing Stories‘i yeniden çekeceği ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra Star Trek: Discovery’de çalışacak olması büyük heyecan yaratmıştı.

Görünen o ki üç projeyi aynı anda idare etme işi ünlü yazarın planladığı gibi gitmedi. Bryan Fuller de programının yoğunluğu nedeniyle Star Trek: Discovery‘nin baş yazarlığından çekilme kararı aldı. Boş kalan bu önemli pozisyonu Gretchen J. Berg ve Aaron Harberts dolduracak.

Star Trek: Discovery’nin çekimlerine gelecek ay Toronto‘da başlanacak. İlk sezonun mayıs ayında ekrana gelmesi bekleniyor.