reklamı kapat

POPÜLER

GIF’lerin popülerliği artıyor; Giphy açıklanan günlük kullanıcı sayısı ile rakipsiz

Mesajlaşma sırasında kullanıcıların düşüncelerini ifade etmesine yardımcı olan GIF’ler giderek daha fazla ilgi görüyor. Sosyal mecralara entegre olarak çalışan Giphy‘nin kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor.

Giphy son zamanlarda en fazla kullanılan GIF sunucularından biri olmasıyla dikkat çekiyor. Şirketin yaptığı son açıklamaya gire Giphy günlük 100 milyon aktif kullanıcıya sahip. Evet, burada günlük aktif kullanıcı sayısından bahsediyoruz. Bu sayıyı aylık olarak hesaplamaya çalışırsak ortaya gerçekten etkileyici bir sonuç çıkıyor. Üstelik kullanıcıların GIF seyretme süresi de 2 milyon saat olarak açıklandı.

Tabii Giphy’nin bu başarısı sadece GIF’lerin popülerliği ile kısıtlı değil. Burada kurulan sistemin kullanıcılar açısından pratikliği de oldukça önemli. Yapılan anlaşmalar doğrultusunda Disney, MTV, Saturday Night Live, South Park ve The Late Show with Stephen Colbert gibi ortaklar kendi GIF’lerini yüklüyor. Böylece anahtar kelimeleri yazarak istenen tarzda bir GIF bulmak oldukça kolay oluyor. Bunun yanında sistemin mobil cihazlarda da rahatça kullanılması etkileşim sayısını artırıyor. Kullanıcılara sadece aradıkları tarzda bir GIF bulmak kalıyor.