reklamı kapat

POPÜLER

Star Trek: Discovery ilk fragmanıyla umut vadediyor [Video]

Geçtiğimiz hafta Star Trek parodisi kıvamında bir dizi olan The Orville ile tanıştık. Şimdi Star Trek‘i uzun bir aradan sonra televizyona döndüren Discovery’nin tanıtımı gün yüzüne çıktı.

Bilim kurgu türünün bel kemiklerinden biri olan Star Trek’in 1967 yılında başladığı macerası tam gaz devam ediyor. Senelerce televizyonda izleyici karşısına çıkan, ardından beyaz perdeye transfer olan bu seri şimdi bir anlamda köklerine geri dönüyor.

Star Trek: Discovery uzunca süredir hakkında konuştuğumuz ancak devamlı olarak olumsuz gelişmelerle karşımıza çıkan bir yapım oldu. Yayın tarihinin sık sık ertelenmesinin yanı sıra Bryan Fuller‘ın projeden ayrılması büyük bir üzüntü yaratmıştı. Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen Star Trek: Discovery’nin ilk tanıtımı sonunda karşımızda.

Fragman “Kirk, Spock ve Enterprise’dan on sene önce…” sözleriyle başlıyor. Ardından yeni karakterleri bizlere tanıtarak ilerliyor. Bu sefer ana kahramanımız Sonequa Martin-Green‘in hayat verdiği Michael Burnham oluyor. Senelerdir birlikte çalıştığı kaptanı Philippa Georgiou ona artık kendi gemisinin sahibi olabileceğini söylüyor. Fakat bu müjdenin üzerinden çok geçmeden yeni bir tehlike ortaya çıkıyor. Böylece tüm ekip zorlu bir mücadeleye hazırlanıyor.

İlgi uyandıran bu yapımda Sonequa Martin-Green’in yanı sıra Jason Isaacs, James Frain, Michelle Yeoh, Doug Jones, Antoy Rapp, Chris Obi ve Emily Coutts gibi isimler rol alıyor. Star Trek: Discovery’nin ilk bölümleriyle sonbahar aylarında izleyici karşısına çıkması bekleniyor.