reklamı kapat

POPÜLER

Star Trek parodisi kıvamında yepyeni bir dizi: The Orville [Video]

Family Guy, American Dad ve Ted gibi komedi işleriyle akıllarda yer eden Seth MacFarlane şimdi de bilim kurgu türüne el atıyor. Fox’ta ekrana gelecek olan yeni dizisi The Orville temelde bir Star Trek parodisini andırıyor. Fakat genel olarak uzayda geçen tüm bilim kurgulara gönderme yapıyor.

The Orville’den paylaşılan ilk tanıtıma baktığınız anda ilk dikkat çeken yapımın Star Trek ile benzerlikleri oluyor. Otoritelerin ilk tercihi olmayan Ed, USS Orville uzay gemisine kaptan olarak atlanıyor. Bu süreçte üç bin uzay gemisinin görev yaptığını, bu gemileri bazen pek de tercih edilmeyen isimlerle doldurmak zorunda kaldıkları anlaşılıyor. Heyecanla göreve başlayan Ed yanına eski eşinin atlanmasıyla kendini bir çıkmazın içinde buluyor. Dizide Seth MacFarlane’in yanı sıra Adrianne Palicki, Scott Grimes, Mark Jackson, Penny Johnson Jerald, Peter Macon ve Halston Sage gibi isimler rol alıyor.

Ana hikayenin yanında bilim kurguya eklenen komedi etmenleri de dikkat çekiyor. Normalde bilim kurgu yapımlarında görmeye pek alışık olmadığımız karşılaşmalar yaşanıyor. Farklı türlerin ilk karşılaşmaları, eski eşlerin uzay görevinde bir araya gelmesi, ekibin en ufak görünümlü isminin en güçlüsü çıkması gibi anlar gözden kaçmıyor.

Üstelik yapım sadece Star Trek’e gönderme yapmakla kalmıyor. Kimilerine göre Galaxy Quest‘in devamıymış gibi de hissettiriyor. The Orville’in önümüzdeki sonbahar aylarında Fox ekranlarında yayınlanması bekleniyor. Diziden paylaşılan ilk tanıtımı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.