reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, Star Trek’i unutmadı

Gene Roddenberry tarafından yaratılan dünyaca ünlü bilim kurgu serisi Star Trek (Uzay Yolu) 50. yılını kutluyor. Facebook da bu efsaneyi unutmayarak geçici bir süre için gönderilerin altındaki düşünceleri serinin karakterlerine bürünmüş şekilde değiştirdi.

Genellikle Google’dan alıştığımız özel günler için tasarlanan geçici tasarım değişikliklerine bu sefer de Facebook eklendi. 6 kez dizi, 13 kez sinema filmi, yüzlerce kez roman, video oyunu, ve hikâye olarak yayınlanan, küresel olarak birçok hayran kitlesine sahip olan ve son olarak geçtiğimiz ağustos ayında vizyona giren Star Trek serisi 50. yılını kutluyor. Facebook da bu kutlamaya katılarak kullanıcılarına ve Star Trek hayranlarına küçük bir sürpriz yaptı.

startrekicon
Geçici olarak gelen yeni tasarım ikonlarda serinin en öne çıkan karakterlerini görüyoruz. Kahkaha atan ikonda Kaptan Kirk, şaşkın ifade eden ikonda Mr. Spock, üzgün ikonunda Geordi ve son olarak kızgınlık ifade eden ikonda Klingon yer alıyor. İkonlar Amerika ve Kanada’da kısa bir süre için kullanımda olacak.

YORUMLAR