reklamı kapat

POPÜLER

Lüksün sınırı yok; işte dünyanın en büyük otomobil otomatı [Video]

Singapur’da yer alan bina dünyanın en prestijli markalarını bir araya getirirken satış ve pazarlama stratejisine de yeni bir boyut kazandırıyor.

Bentley, Lamborghini, Ferrari, Porsche, BMW… Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinin modellerinin yer aldığı satış noktalarını dünyanın çeşitli yerlerinde görmek mümkün. Normal şartlarda her birinin kendine has satış noktalarının bulunduğu bu üreticilerinin birbirinden özel modellerinin hepsini bir arada görme şansımızsa çok yüksek sayılmaz. Meraklılarının rüyaları dışında karma galeri veya otopark gibi yerlerde görebileceği bu yapılardan en büyüğü Singapur‘da kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bir anlamda dünyanın en lüks otomobil otomatı olarak nitelendirebileceğimiz yapı Autobahn Motors isimli şirketin satış galerisi olarak hizmet veriyor.


15 kattan oluşan ve asansör sistemiyle çalışan yapı toplamda 60 aracın konumlanabileceği bölümlerden oluşuyor. Haberimizin girişinde kullandığımız “Otomat” kelimesinin ilk başta bir benzetme olduğunu düşünebilirsiniz lakin sistemin çalışma prensibi içerisine para atıp içecek ve yiyecek aldığımız makinelerle hemen hemen aynı. Satın almak istediği modele yakından bakmak için binanın önüne gelen müşteri dokunmatik ekran vasıtasıyla seçtiği aracı aşağı çağırarak iki dakika boyunca inceleyebiliyor. Evet görüldüğü üzere bir Bentley veya Ferrari almak işte bu kadar kolay(!) Satışın yanı sıra kiralama hizmeti de veren şirketin Genel Müdürü Gary Hong ise sistemi “Aynı anda birçok otomobilin bir arada ve kolayca gösterilmesi için yaratıcı ve yenilikçi bir şeye ihtiyaç vardı.” şeklinde özetliyor.

VİDEO