reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock Holmes 3 için çalışmalar başladı

Yönetmenliğini Guy Ritchie‘nin üstlendiği Sherlock Holmes serisinin devam edeceği kesinleşti. Yeni film için hazırlıkların başladığı ortaya çıktı.

Başrollerinde Robert Downey Jr. ve Jude Law‘ın yer aldığı ilk Sherlock Holmes filmi 2009 yılında vizyona girdi. Onlara bu yapımda Rachel McAdams, Mark Strong, Kelly Reilly ve Geraldine James gibi isimler eşlik ediyordu. Film izleyicilerden büyük ilgi görünce 2011‘de Sherlock Holmes: A Game of Shadows geldi. Serinin hayranları o zamandan beri üçüncü filmin yolunu gözlüyordu. O arada BBC‘nin Sherlock‘u yayın hayatına başladı. Robert Downey Jr. da Marvel filmlerinde ağırlık vermeye başladı. Guy Richie de yeni projelere yönelince Sherlock Holmes 3 sık sık ertelendi.

Merakla beklenen film için ilk müjdeli haber bahar aylarında Downey Jr.’dan gelmişti. Sevilen oyuncu Sherlock Holmes 3 için çalışmalara bu yıl içinde başlanabileceğini müjdelemişti. Onun açıklamalarının doğru olduğu ortaya çıktı. Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow yeni film için bir yazar ekibi kurdu. Bu kadroda Geneva Dworet-Robertson (Tomb Raider), Kieran Fitzgerald (Snowden), Justin Malen (Baywatch), Nicole Perlman (Guardians of the Galaxy) ve Gary Whitta (Star Wars: Rogue One) gibi isimlerin yer aldığı açıklandı. Ekibin her bir üyesi daha önce çalıştığı başarılı projelerle dikkat çekiyor.

Normalde stüdyolar bir filmin hikayesini oluşturmak için tek bir yazarla çalışmayı tercih ediyor. Ancak uzunca zamandır ertelenen Sherlock Holmes 3’ün senaryo aşamasının hızla tamamlanması planlanıyor. Bu sebeple stüdyo bu sefer beş kişilik bir ekip oluşturmayı tercih etti. Bu süreçte Robert Downey Jr. merakla beklenen bir başka yapımın, Avengers: Infinity War‘un çekimlerini tamamlayacak. Yönetmen koltuğunda yine Ritchie oturacak. Şimdilik üçüncü filmin ne zaman vizyona gireceğiyse belli değil.