reklamı kapat

POPÜLER

İki efsaneyi bir araya getiren özel tasarım: GTT

Ford Mustang ve GT40 modellerini bir araya gelirse ne olur? Hiç düşündünüz mü? Amerikalı yerel bir şirket düşünmenin biraz daha ötesine gitti.

Ford Mustang ve Ford GT40. Her biri tek başına bile bir cümlede geçtiği zaman farklı bir heyecan, farklı bir hava yaratıyor. Mustang ve GT40 gerek Ford tarihi gerekse otomobil endüstrisinin referans modelleri arasında. Peki bu iki efsane bir araya gelirse nasıl olur? Bu haberimizde “Bir araya gelmek” öbeğini biraz açmamız gerekecek.
fordgtt2

Amerika merkezli özel bir tasarım şirketi olan Zero to 60 bu iki efsaneyi bir araya getirerek GTT modelini ortaya çıkardı. GTT’nin ön tarafını 2016 Ford Mustang’den alan Zero to 60 ekibi arka tarafta ise 2016 Ford GT üzerine geliştirdi. Ortaya ise iki farklı genetik mirastan oluşan gerçekten özel bir model çıktı. Aracın dış tasarımındaki radikal birleşimin yanı sıra Zero to 60 ekibi GTT’de dikkat çeken tekniksel değişimlerinde mimarı oldu. Yapılan modifikasyon ve elden geçirilen supercharger ile 800 beygirin üzerinde bir değere yükseltilen motor gücüne ek olarak Magnaflow egzozlar, titanyum jant takımı ve özel süspansiyon sistemi GTT’de yer alan değişiklikler arasında. Zero to 60 ekibinin GTT modeli SEMA 2016 kapsamında otomobil tutkunlarıyla buluşacak.

Zero to 60 ekibinin GTT tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

İLGİLİ HABERLER