reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang LEGO

İki farklı koleksiyon efsane modelde bir araya geldi: 1966 Ford Mustang Hertz LEGO RC [Video]

Özel üretim serilerden birisi olan 1966 Ford Mustang Hertz’in hem LEGO hem de uzaktan kumandalı olarak karşımıza çıkması, meraklıları kadar bizi de mest etti.

1965 yılından beridir sayısız model ve birbirinden özel jenerasyon eskiten Ford Mustang ile alakalı çıkan her parça meraklıları için altın niteliğindedir. Bu ister bir t-shirt ister bir saat isterse bir oyuncak olsun, söz konusu bir kültür başlatmış bir otomobil olduğu için bunu anlayışla karşılamak da çok zor olmuyor. Geçtiğimiz günlerde orijinal Mustang parçalarından üretilen saat serisiyle akıllarımıza kazınan bu ürünlere, şimdi de iki farklı tutkuyu bir araya getiren 1966 Ford Mustang Hertz LEGO projesi dahil oluyor. Hem uzaktan kumandalı hem de LEGO yapıda olan projenin, gerçek hayatta sınırlı üretim rakamlarıyla üretilmiş bir otomobil üzerine şekillenmesi de anlam boyutuna farklı bir standart getiriyor.

Kusursuz birliktelik

Ford’un 1966 model Mustang’i merkeze alarak Hertz ortaklığıyla hayata geçirdiği GT350 projesi, 1.000 adetlik üretim rakamıyla sınırlı Mustang serilerinden birisi olarak biliniyor. Siyah renk üzerine altın sarısı yarış şeritleriyle diğer serilerden hemen ayırt edilelen modelin yaklaşık 100 tanesi manuel şanzımanla üretilirken geriye kalan sayılar otomatik şanzımanla o dönem piyasaya sunulmuştu. Kaputunun altında efsanevi 4.7 litrelik V8 makinelerden kullanılan modelin güç değeriyse 400 beygir civarındaydı. Kendisini bir Mustang hayranı olarak tanımlayan Pawel Kmiec tarafından tasarlanarak şu anda bakmakta olduğumuz hazır haline getirilen RC LEGO Mustang projesi, aks ve süspansiyonlarındaki gerçekçilik kadar arkasındaki ortaklığıyla da bir o kadar özel. Sözü fazla uzatmadan sizleri izlerken detaylarında kaybolacağınız videoyla baş başa bırakalım.

Video