reklamı kapat

POPÜLER

Magnic Microlights
Magnic Microlights
Magnic Microlights

Devrimsel bisiklet lambası Magnic Microlights, çalışma mantığıyla her şeyi değiştiriyor [Video]

Günümüzde bisikletinize bir lamba almak istediğiniz zaman iki seçeneğiniz bulunuyor. Ya pilli bir model alacaksınız ya da tekerleğe sürterek çalışan dinamo temelli bir lamba tercih edeceksiniz. Bu ikisini de iyi bulmayan Magnic Microlights, çalışma mantığıyla tüm süreci değiştiriyor.

Kickstarter’da çok büyük bir miktar toplamak isteyen Magnic Microlights, eddy akımı (Girdap akımı olarak da geçiyor) üzerine kuruluyor. Bilmeyenler için eddy akımı, manyetik alan değiştiğinde iletkenlerin içerisinde oluşan çembersel elektrik akımı olarak geçiyor. Bu sistemde lambanın içerisindeki mıknatıslar ile karşı iletken malzeme (Burada bisiklet jantı) arasında girdap akımları oluşuyor ve bu sayede herhangi bir pil ya da sürtünme olmadan elektrik elde edilebiliyor. İşte bunu kullanarak ışık üreten lamba sistemi, hem ön hem de arka tekerlekler üzerinde kullanılabiliyor. Evrensel adaptörler yardımıyla her bisikletin fren pabucuna takılabilen Magnic Microlights, fren yaptığınız zaman daha parlak yanıyor. Bu sayede arkadaki sürücü fren yaptığınızı anlıyor. Akıllı versiyonuyla sinyal vermek için de kullanılabilen ürün, size bağlı olarak sürekli görevde kalıyor.

Magnic Microlights zahmetsiz bir sistem

Yapılacak en az 19 euro bağış ile 2018 Ağustos ayında elde edilebilen sistem, paket halinde 38 euro fiyat etiketine sahip. Her şeyin olduğu “akıllı paket” içinse 99 euro bağış yapılması gerekiyor.

Video