reklamı kapat

POPÜLER

Avantgarde moda akımı otomobillere sıçradı

Bir ayakkabı üreticisi otomobil üretmeye kalkarsa ne olur? Cevabı yukarıdaki galeride mevcut ancak bizim asıl merak ettiğimiz bir ayakkabı üreticisi niçin otomobil üretmek ister? Veya sırf yapabiliyor diye otomobil üretmeli midir? Daha fazla soruya boğulmadan sizi bu tuhaf araçla tanıştıralım.

Ünlü ayakkabı üreticisi United Nude’un Lo Res isimli projesi, bir otomobilden çok topuklu ayakkabıyı andırıyor desek, yanlış olmaz. Nitekim firmanın esas aldığı tasarım da 3D grafikleriyle oynanmış bir ayakkabı tasarımından doğmuş. Otomobile benzeyen kısmını Lamborghini Countach’tan alsa da firmanın ustası olduğu deneysel ayakkabı çalışmalarına daha yatkın. Bu deneyselliğini, nedendir bilinmez, otomobil dünyasına da yansıtmak isteyen United Nude, sonuç olarak elektrikle çalışan bu tuhaf araçla karşımızda.

Araçta yalnızca bir adet elektrikli motor bulunuyor. 50 km/s hız yapabilen bu motor dışında otomobil hakkında başka performans detayı mevcut değil. Polikarbonattan yapılan ve deniz kabuğu biçiminde açılan gövdesiyle, ortaya kapsül benzeri kokpit çıkıyor. Epey sade tasarlanan iç mekanda altıgen direksiyon simidi dışında dikkat çekici herhangi bir ayrıntı yok. Üretime geçmeyeceği aşikar olan Lo Res’in, heyecan arayan diğer çılgın modacıları da etkilememesini umuyoruz.

9752f2c9bf8fb1f2e2ebfaf109839723b83ee671