reklamı kapat

POPÜLER

Lüks saat tutkunlarının yeni otomobili [Video]

Şu sıralar otomobil tutkunları gözünü New York otomobil fuarına çevirmişken, saat tutkunları ise İsviçre’deki Baselworld fuarını geziyor. İki tarafın da dikkatini çekecek olan şeyse İsviçre’den geliyor. Ünlü Fransız saat üreticisi Bell & Ross, fuarda lüks saatlerinin yanında kimsenin alışık olmadığı bir şeyle, kendi tasarladığı otomobille boy gösteriyor.

Tıpkı meşhur İngiliz ayakkabı üreticisi United Nude’un tuhaf otomobilinde olduğu gibi “Neden?” diye sormak istesek de en azından Fransızlarınki biraz daha otomobile benziyor. AeroGT isimli süper spor, Bell & Ross’un deyimiyle “yarı uçak yarı otomobil” şeklinde geliştirilmiş bir konsept. Hayalet uçakları andıran ön tamponu, jet motoru gibi görünen egzoz tasarımına sahip arka tamponu, kokpit benzeri cam tavanı derken AeroGT gerçekten yarı uçak yarı otomobil görünümünde.

Kaputun altındaki çift turbolu 4,2 litre V8 blok 600 beygir güç üretiyor ancak bunlar hiçbir şey ifade etmiyor. Zira AeroGT, hiçbir zaman hayata geçmeyecek bir proje. Fuarda aynı isimli yeni Bell & Ross saatlerine dikkat çekmek için geliştirilen konspet otomobilin ve saatin görsellerine yukarıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/tblNNKhiqLQ