reklamı kapat

POPÜLER

Lincoln ev ferahlığı sunan yeni nesil lüks SUV’unu tanıttı [Video]

New York Otomobil Fuarı‘nın en etkileyici sürprizi Lincoln‘den geldi. Lüks otomobil üreticisi 20 yıllık SUV modelini baştan aşağı yeniledi ve 2017 model yılına yetiştirmek adına konsept alamasına getirdi. Lincoln Navigator, lüks SUV sınıfının sınırlarını yeniden belirleyecek özelliklere sahip.

Sade ancak heybetli tasarımıyla tam bir Amerikan SUV’u dedirten yeni nesil Navigator, kromajlı detaylarla süslü geniş ön panjuru, sis farlarına kadar LED aydınlatmaları, arka tamponu boydan boya saran stopları ve krom çıtalarıyla dikkat çekiyor. Fuarda sergilenen martı kanatları için de aynı şeyi demek isterdik ancak bu tasarım seri üretim modelinde yer almayacak. Onun yerine üç basamaklı merdivenleriyle kullanıcıları etkilemeye devam edecek.

Bahçe katından içeri girdiğimizde ise adeta salon salamanje kombinasyonuyla döşenmiş geniş bir ev ferahlığıyla karşılaşıyoruz. 6 adet tekli koltuktan oluşan üç sıralı oturma düzeni, otomobilin geniş iç hacmini anlatmaya yetiyor. Elektrik ayarlı koltukların 30 farklı şekle girdiğini belirtelim. Bazı nostaljik detaylarının aksine otomobil son teknolojiyle donatılmış durumda. Koltuk arkasındaki ekranların hepsi Wi-Fi destekli. 360 derece kameralarla donatılan otomobil ayrıca yarı otonom sürüş özelliğine sahip.

Kaputun altında görev yapan 3,5 litre hacimli EcoBoost V6 ünitenin 400 beygir güç üreteceği belirtiliyor. Lincoln’ün seri üretim versiyonuna son derece yakın olduğunu belirttiği Navigator konsepti, önümüzdeki yıldan itibaren yollarda olacak.

VİDEO