reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Ford Mustang

Kumanda edilebilir LEGO Ford Mustang projesi gerçeğini aratmıyor [Video]

Orijinal versiyondaki 1.400 beygirin etkileyiciliğini detaylarıyla yansıtan LEGO Ford Mustang projesi, küçük-büyük herkesi kıskandırıyor.

Otomobile çok fazla ilgi duymayanları bile iştahını kabartacak bir “oyuncak koleksiyonuna sahip olan Ken Block, ütopik rakamlarla yeteneklerini sergiliyor. Günümüze kadar RS200 ve Escort başta olmak üzere pek çok ikonik modelin direksiyonu başına geçen başarılı ismin ailesinin zirve noktası 2016 yılında karşımıza çıkmıştı. 1965 model Ford Mustang merkeze alınarak hayata geçirilen ve yapılan geliştirmelerin ardından ortaya 1400 beygirlik bir canavara dönüşen Hoonicorn V2, o dönem üzerinde çokça konuştuğumuz modellerden birisi olmuştu. Barındırdığı karakter ile doğrudan LEGO ve model dünyasına uyguluğu da göz ardı edilmeyen otomobil için nihayet hakkını veren bir proje geliştirildi. Pek çok LEGO projesinin aksine uzaktan kontrol ile kullanılabilen LEGO Technic Ford Mustang RTR Hoonicorn V2, küçük çaplı çılgınlık arayanlara eşlik edebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her parçada ayrı özen

Herhangi bir özel yapım parça kullanılmaksızın orijinal LEGO koleksiyonuyla tasarlanan projenin arkasında Lachlan Cameron isimli bir tasarımcı var. Dış görünümü kadar içerisinde kullanılan direksiyon, vites ve koltuk gibi bölümlerinin detaylarıyla da beklentileri karşılayan projeyi Wi-Fi temelli olarak akıllı telefon üzerinden komuta etmek mümkün. Orijinal otomobildeki gibi iki adet diferansiyel kilidi ve özel süspansiyon gibi noktaların da müthiş bir özenle uygulandığını özellikle belirtmek gerekiyor. Şimdilik sadece bir adet üretilen ve yapım aşaması 3 aya kadar esneklik gösterdiği söylenen LEGO Technic Ford Mustang RTR Hoonicorn V2’nin önümüzdeki süreçte raflarda yer almaması hiçbir sebep yok.