reklamı kapat

POPÜLER

Ford Fiesta WRC, Ferrari 488 GT3, Porsche 919 Hybrid ve daha fazlası; karşınızda LEGO Speed Champions 2018 serisi

Mart ayından itibaren satışlarına başlanacak olan yeni seri, dört adet tekil iki adet set olmak üzere toplamda altı yeni üyeden oluşuyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de genç-yaşlı fark etmeksizin hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunan LEGO dünyası her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Star Wars başta olmak üzere beyaz perdeye yansımış pek çok kült filmlerin özel serileriyle akıllarımızda yer edinen LEGO ürünleri, otomobil konusunda da hiç fena sayılmaz. Bu alanda sunduğu Technic serisiyle meraklılarıyla buluşan bu ekosistemin ufak çaplı kahramanları da zenginleşme sürecinden nasibi arıyor. Otomobil meraklılarının, diğer serilere oranla nispeten daha kolay ulaşabileceği Speed Champions serisine 2018 ile birlikte altı yeni model ekleyen LEGO, bu kez yarış dünyasına ağırlık vermiş durumda.

Parça parça yarış ruhu

Mart ayından itibaren kademeli olarak satışlarına başlanacak olan LEGO Champions 2018 modellerinde ilgi çekici otomobiller var. Dört adedi tekil, iki adedi ise set şeklinde sunulan modellerin bir araya getirildiği serinin tekil kısmında Ford Fiesta WRC, Ferrari 488 GT3, Porsche 919 Hybrid ve 1968 Ford Mustang gibi birbirinden özel ve farklı sınıflarda araçlar yer alıyor. İçerisinde maksimum üç aracın ve yarış ekiplerinin yer aldığı setlerde Porsche 911 RSR, 911 Turbo 3.0 ve Ferrari Ultimate Garage kapsamında üç adet özel model yer alıyor. Önümüzdeki ay içerisinde fiyatlarının açıklanmasını beklediğimiz setlerin Türkiye’de 70 ile 90 TL arasında satışa sunulmasını bekliyoruz.