reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R

Nihayet gerçekleşti; işte Nissan GT-R için ilk resmi LEGO seti

Şimdilik ufak çapta bir setle başlayan Nissan GT-R ve LEGO macerasının önümüzdeki süreçte daha üst seviyelere taşınmasını bekliyoruz.

Otomobil tarihinin ikonları arasına adını yazmak konusunda bir an bile tereddüt etmeyeceğim Nissan GT-R, ilk jenerasyonundan günümüze kadar her dönemde kendinden söz ettirmeyi başardı. Paul Walker ile özdeşleşmesiyle birlikte de beyaz perde üzerinden bambaşka bir kitleye de ulaşan bu özel otomobil için geçtiğimiz yıl 50. yıl özel kutlaması vardı. Bu kutlamayı 1 milyon dolarlık fiyata sahip özel bir versiyon ile kutlayan Nissan, bu kez LEGO ile işbirliğine giderek Godzilla’nın resmi LEGO kitini de meraklılarıyla buluşturma yoluna gidiyor. Speed Champions serisi kapsamında severleriyle buluşacak olan model seti, resmi anlamda bu ikili bir araya getiren ilk proje olarak da tarihe geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan GT-R LEGO seti hakkında öne çıkan detaylar

Toplamda 298 parçalık bir set olarak karşımıza çıkan GT-R Nismo paketinde aracın genel karakteristik hatları mümkün olduğunca yansıtılmaya çalışılmış. Ön bölümdeki ızgara, arka bölümdeki stop lambası ve kanat tasarımıyla ön planda olan bu hissiyatın, stickerlar ile birlikte tamamlandığını söylemek mümkün. Bulunduğu seri gereği gerçekçilik bazında sınırlı detaylar barından setin sürücüsü de aracın konseptine uyacak nitelikleri üzerinden taşıyor. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan setin Ocak 2020 itibarıyla küresek pazarda satışa sunulacağı da yapılan resmi açıklama kapsamında netleşen detaylar arasında.

İlginizi çekebilir

Nissan GT-R50