reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R

Karşınızda bir kamera aracına dönüştürülen Nissan GT-R [Video]

Bir Nissan GT-R Nismo’yu nasıl kayıt altına alırsınız? Nissan’a göre başka bir GT-R ile. İşte karşınızda bir kamera aracına dönüştürülen “Godzilla”.

Nissan GT-R, spor otomobil denildiği zaman akla gelen ilk modeller arasında yer alıyor. Çok uzun zamandır hayatımızda olan otomobil, özellikle R34 sürümüyle efsane olmuş bir performans canavarı. Ancak elbette güncel R35 sürümü de inanılmaz iyi olan ve her yıl çok daha güçlü hale gelen GT-R, “petrol head” kesimin her zaman hayallerini süslüyor. İşte bu efsane araç için Nissan’dan yeni bir proje geldi. Firma GT-R Nismo’nun pistte çekilen reklam filmi için standart bir GT-R’ı süper hızlı kamera aracı haline getirdi. Büyük kamera sistemlerini tutması için özel olarak modifiye edilen bu Nissan GT-R, direkt olarak Mauro Calo tarafından kontrol ediliyor. Kameranın hem ön hem de arkaya takılmasına imkan tanıyan araç, dört çeker sistemi, gücü, dengesi ve yol tutuşuyla bu tarz bir iş için çok uygun olarak tanımlanıyor. Bu GT-R ile yapılan Nismo çekimlerinin Almanya’da yer alan Lausitzring pistinde yapıldığı aktarılıyor.

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Nissan GT-R
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu Nissan GT-R, en güçlü ya da pahalı kamera aracı değil

Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl karşımıza Lamborghini Huracan üstüne kurulan bir kamera aracı çıkmıştı. Incline Dynamic Outlet firması tarafından hazırlanan bu videosu aşağıda yer alan çok özel otomobil tek başına 200 bin dolar değerinde. Ön kısmına ise tam 600 bin dolar değerinde kamera sistemi yerleştirilen araç, dünyanın en pahalı ve hızlı kamera aracı unvanını üzerine alıyor. Araçta Gyro Stabilized Systems üretimi “kamera sabitleme aparatı” bulunuyor. Bunun içerisinde ise tek başına oldukça pahalı olan RED Epic 8K sinema sistemi bulunuyor.

İlgili Video