reklamı kapat

POPÜLER

Beklentileri artırıyor; yeni Nissan GT-R için yapılan konsept tasarıma yakından bakın

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Nissan GT-R projesi, henüz detayları ortaya çıkmayan yeni jenerasyon için heyecanımızı artırıyor.

Uzun bir süredir kendisiyle ilgili bir gelişme haberi alamadığımız Nissan GT-R, kelimenin tam anlamıyla ortalığı ayağa kaldırmak için İngiltere’yi bekledi. Italdesign ortaklığıyla geliştirilen GT-R50 projesiyle bu zamana kadar görmediğimiz bir kadar etkileyici bir karaktere bürünen Godzilla, bu projede 1 milyon dolar gibi dudak uçuklatan bir etiket fiyatıyla satışa sunuldu. Beklentilerin ötesinde bir sürpriz olan bu projenin ardından artık gerçek anlamda elde edeceği yeniliklere sahne olacak jenerasyon için dedikoduların ortaya çıkması söz konusu. Nissan’ın önümüzdeki yıl içerisinde tanıtması beklenilen 2020 model yıllı yeni GT-R, yavaş yavaş bağımsız tasarımcılar üzerinden geliştirilen tasarımlar üzerinden belirli bir heyecan yaratmaya başlıyor. Tıpkı şu anda bakmakta olduğumuz Enoch Gonzales‘in hayata geçirdiği projede olduğu gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok daha agresif

GT-R50 projesinden çizgileri aklımıza getiren çalışmada çok da modern bir yüzün karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle ön bölümdeki ızgara paneli ve LED ışıklandırma grubunun çizgileriyle halihazırdaki versiyona oranla çok daha agresif bir görüntünün karşımızda olduğunu da görebiliyoruz. Tasarımcının arka bölümde kulladığı stop tasarımıysa aklımıza efsane kasa R32’yi aklımıza getirmedi desek yalan olur. Nissan’ın yeni jenerasyon GT-R için içerisinde bulunduğu planları henüz bilmesek de, böyle bir ikonun beklentileri söz konusu olunca seviyemizi düşürmek çok da kolay olmuyor. Siz de çalışmayla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Nismo