reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R

Keşke gerçek olsa; Nissan GT-R için yapılmış konsept anahtar [Video]

Nissan GT-R için bağımsız bir tasarımcı imzasıyla karşımıza çıkarılan dijital anahtar, yetenekleriyle zihinlerde yer edinecek.

Otomobil tarihinin imza modellerinden biri olan Nissan GT-R için gerek beyaz perdede gerekse sokaklarda izi olduğunu söylemek çok yanlış olmaz. Özellikle Hızlı ve Öfkeli Serisi ile bambaşka bir noktaya taşınan bu şöhret, Godzilla’nın her zaman ayrı bir yerde kalmasına yardımcı olacak. İsim bu kadar popüler olunca, üzerinde gerçekleştirilen projelerin de sayıca fazla olması çok da şaşırtıcı olmuyor. Son dönemlerde sosyal medya üzerinden sıkça karşımıza çıkmaya başlayan dijital anahtar konseptlerinden bir tanesi de Nissan GT-R için karşımıza çıktı. Daha önce gördüklerimiz kadar fantastik detaylar ve yetenekler barındıran bu anahtar, gelecek için bir arzu nesnesine dönüşmüş olabilir.

Nefes kesen yetenekler

Danny Burnside isimli tasarımcı tarafından geliştirilen anahtar, aslında günümüzde Mercedes ve BMW gibi premium markaların sunduğu felsefeyi barındırıyor. Bu felsefeyi çok daha üst düzey görsel efektlerle destekleyen tasarımcı, aracın hayati verilerinin tamamına anahtar üzerinden ulaşma özgürlüğünü hayal etmiş durumda. Kilitleri açmanın ötesinde anahtar üzerinden yapılabilen işlemlere baktığımızda; motoru çalıştırma, kokpit ısısını kontrol etme ve ayarlama, yakıt seviyesi ve yağ sıcaklığı gibi parametrelere erişimin mümkün olduğu görülebiliyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli projenin videosuyla baş başa bırakalım.