reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R

Karşınızda bir ralli aracına dönüştürülen Nissan GT-R [Video]

Dünyanın en çok sevilen, en popüler spor otomobil modellerinden Nissan GT-R, bu sefer çok fazla görmediğimiz bir ralli aracı haline getirildi.

Nissan GT-R, spor otomobil denildiği zaman akla gelen ilk modeller arasında yer alıyor. Çok uzun zamandır hayatımızda olan otomobil, özellikle R34 sürümüyle efsane olmuş bir “asfalt” odaklı performans canavarı konumunda. Ancak elbette güncel R35 sürümü de inanılmaz iyi olan ve her yıl çok daha güçlü hale gelen GT-R, daha önce de söylediğimiz “petrol head” kesimin her zaman hayallerini süslüyor. İşte bu “Godzilla” lakaplı canavar, bu sefer bir ralli / offroad aracı olarak karşımızda yer alıyor. Youngtimers tarafından hazırlanan bu özel versiyon, orijinale oranla yeni süspansiyonlarıyla yerden oldukça yüksek ve araziye uygun lastikler taşıyor. Aydınlatma sistemi de güçlendirilen bu özel sürüm, yedek bir lastiğini de üzerinde taşıyor. 600 beygir gücünde 3.8 Litre çift turbo V6 bir motor ile gelen bu Nissan GT-R, açıklandığı kadarıyla Avrupa’da 95 bin euro fiyata satılıyor. Bu aracın sıfır kilometre olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Nissan GT-R
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu Nissan GT-R bir kamera aracı haline de getirilmişti

Firma geçtiğimiz yıl GT-R Nismo‘nun pistte çekilen reklam filmi için standart bir GT-R’ı süper hızlı kamera aracı haline getirmişti. Büyük kamera sistemlerini tutması için özel olarak modifiye edilen bu Nissan GT-R, direkt olarak Mauro Calo tarafından kontrol ediliyordu. Kameranın hem ön hem de arkaya takılmasına imkan tanıyan araç, dört çeker sistemi, gücü, dengesi ve yol tutuşuyla bu tarz bir iş için çok uygun olarak tanımlanıyor. Bu GT-R ile yapılan Nismo çekimlerinin Almanya’da yer alan Lausitzring pistinde yapıldığı aktarılıyor.