reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’den dikkatleri üzerine çeken yeni telefon patenti

Akıllı telefon pazarının dev isimlerinden Xiaomi, dikkat çekmeyi başaran yeni bir akıllı telefon patenti ile daha gündemde bulunuyor.

TechiesBlog tarafından bulunan bu gördüğünüz Xiaomi modeli,  direkt olarak firmanın halen satışa çıkmayan Mi Mix Alpha modelini akıllara getiriyor. Ekranı gövdesini saran bu patentlenmiş telefon, görebileceğiniz üzere arkasında tek bir kamera taşıyor. Eğer patent görselleri tam olarak doğru ölçülere sahipse burada tek olmasına rağmen gerçekten çok büyük bir kamera modülü yer alıyor. Bu kameranın 108 megapiksel çözünürlükte olduğu söylenirken, bu bölümde şeffaf görüntü sağlayan bir tasarımın dahi düşünüldüğü görülüyor. Elbette bu telefonun satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Xiaomi imzalı ilginç çalışmaları görmek her zaman keyif veriyor. Bu patentler firmanın geleceğini gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tarafından iki yeni telefon daha yolda

Bu yukarıdakinden farklı olarak gerçekten yolda olan cihazlar, MIUI 12 kodlarında bulunan Gauguin ve Gauguin Pro modelleri. Söylendiği kadarıyla Gauguin Pro arkasında dörtlü bir kamera sistemi yer alıyor ve merkezde de 108 megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Burada da yüksek ihtimalle Samsung ISOCELL Bright HMX sensör kullanılıyor. Gauguin kod adlı model ise yine arkasında dörtlü kamera taşıyor ancak ana kamera 64 megapiksel çözünürlükte yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon arayüzü MIUI 12