reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Ferrari 296 GTS hazırlandı

Legoland Florida için gerçek boyutlu bir LEGO Ferrari 296 GTS hazırlandı

Bugün öğrendiğimiz kadarıyla Legoland Florida için gerçek boyutlu bir LEGO Ferrari 296 GTS hazırlandı.

Legoland Florida içerisinde sergilenmesi için hazırlanan gerçek boyutlu LEGO Ferrari 296 GTS, bu konudaki çalışmaların en son örneği oldu. 10 kişi tarafından 1.850 saatlik bir çalışma sonrasında hayat bulduğu aktarılan bu dev LEGO Ferrari, söylendiği kadarıyla orijinal araçtan çok daha ağır durumda. 296 GTS’in gerçek direksiyonuna sahip olan çalışmanın henüz kaç LEGO parçasından oluştuğu açıklanmıyor. Ancak bu modelin daha önceki örnekler üzerinden en az 350 bin parçadan oluştuğu tahmin ediliyor. Aydınlatma sistemiyle donatılan model, Legoland Florida’nın en çok dikkat çekenlerinden olacak gibi görünüyor. LEGO kısa süre önce de yeni araç setleri tanıtmıştı ve o konuda firmada tarafından yapılan açıklama şöyle olmuştu:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“BMW, McLaren Racing & Senna Brand ve Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team iş birliğiyle LEGO Group tarafından hayata geçirilen yeni LEGO Technic, LEGO Icons ve LEGO Speed Champions setleri, 1 Mart itibarıyla yarış ve araba tutkunları ile buluşuyor. LEGO Group araç ve yarış tutkunları için ürün portföyüne yeni yarış araçları eklemek üzere; BMW, McLaren Racing & Senna Brand ve Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team gibi en bilinen ikonik araba ve yarış markaları ile iş birliği yaparak yarış dünyasının heyecanını yansıtan yeni setlerini LEGO severlere sunuyor.

LEGO, yeni araç setleri ile sektörün en ikonik araçlarından bazılarını LEGO yapım parçaları ile yeniden tasarlayarak hem hayranlarının yarış tutkusuna ortak olmayı hem de aileler için birlikte eğlenebilecekleri heyecanlı bir oyun deneyimi yaratmayı hedefliyor. McLaren Racing ve BMW iş birliğiyle hayata geçirilen Speed Champions, Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team iş birliğiyle tüketiciye sunulan iki araç ve LEGO City temasında bulunan iki yarış aracının yanı sıra, McLaren ve the Senna markası iş ortaklığı ile tasarlanan bir LEGO Icons aracı, 1 Mart itibarıyla LEGO tutkunları için yepyeni deneyimlere kapıları aralayacak.”

LEGO Ferrari 296 GTS yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER