reklamı kapat

POPÜLER

Model araçlar bir masaüstü rüzgar tüneli hazırlandı

Model araçlar için bir masaüstü rüzgar tüneli hazırlandı [Video]

Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç ürünlerden birisi bu oldu. Model araçlar için bir masaüstü rüzgar tüneli hazırlandı.

Hung Hom, Hong Kong merkezli Fun-Tech-Lab tarafından geliştirilen masaüstü rüzgar tüneli, kişilerin sahibi oldukları model araçları test etmeleri için hazırlanmış. Kickstarter üzerinde konulan 10 bin dolarlık hedefi tam 221 bin dolara taşıyan Windsible isimli ürün, çok modern bir tasarıma sahip. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz ürün, 1:18, 1:24 ve 1:64 boyutunda araçlara uygun üç farklı boyutta tasarlanmış. Rüzgar tünellerinden, içine yerleştirilen gerçek ya da küçültülmüş boyutlardaki parça ve araçların aerodinamik niteliklerinin, denetlenebilen koşullar altında denenmesinde yararlanılıyor. Bu sistemi küçülterek evlere getiren ve sıvı ile oluşturulan dumanla çalışan model, kişilerin rüzgar hızını ayarlamasına da izin veriyor. Özel LED aydınlatmalara sahip olan Windsible, Kickstarter’da şu anda 129 dolardan başlıyor. Modelin ticari satıştaki başlangıç fiyatı ise 239 dolar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bizim gündemimize gelen en son model araç, Amalgam Collection imzalı 1:8 Ferrari 296 GTS olmuştu. Çok uzun yıllardır model – minyatür araç tarafında pazarın açık ara en iyi örneklerini geliştiren firmalardan birisi olan Amalgam Collection, 1:8 boyutunda hazırlanan Ferrari 296 GTS ile çok dikkat çekmişti. Yurt dışı fiyatı tam 16 bin dolar seviyesinde olan bu modelden toplamda 199 adet üretileceği aktarılıyor. Her örneğin tam 300 saatlik bir el emeği sonrasında hata bulacak model araç, Amalgam Collection imzalı diğer seçenekler gibi gerçekten inanılmaz iyi görünüyor.

İçte ve dışta en ufak detayına kadar birebir aynı tasarlanan çünkü Ferrari’den gelen resmi CAD dosyaları kullanılan 296 GTS, gerçeği gibi çıkarılabilir tavan ile geliyor ve gönderildiği kutusunda konumlandırma ya da inceleme sırasında gövde üstünde parmak izi kalmaması için özel beyaz eldivenler yer alıyor. Ultra zenginlerin yüksek ihtimalle büyük bölümünü çoktan satın aldığı 1:8 araç için firmanın açıklamasına göre toplamda 3 bin saatlik bir geliştirme çalışması yapılmış.

Ferrari

Minyatür rüzgar tüneli yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER