reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ile 55 milyon seviyesine ulaşıldı

Sony tarafından yapılan resmi açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla PlayStation 5 ile 55 milyon seviyesine ulaşıldı.

31 Aralık 2023 itibarıyla 54,8 milyon adet PlayStation 5 sattığını duyuran ve yüksek ihtimalle şu an 55 milyon satışı geride bırakan Sony, sadece son çeyrekte 8,2 milyon yeni PS5 satışı gerçekleştirmiş durumda. Son çeyrekte PS5 ve PS4’te toplam 89,7 milyon oyun satan marka, PlayStation Network’te aylık 123 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını da duyuruyor. Bundan önce ise bir PS5 güncellemesi dikkat çekmişti. Yakında her PlayStation 5 sahibinde açılacak yeni bir güncelleme ile beraber DualSense ve DualSense Edge kontrolcülerin hem dahili hoparlör özelinde ses seviyesi artırılacak hem de yapay zekâdan güç alınarak mikrofon kalitesi hatırı sayılır oranda iyileştirilecek. Burada özellikle arka plan gürültüsünün ortadan kaldırılmasına odaklanılacak, yeni sürümle beraber eğer ekran paylaşma özelliğini kullanırsanız, arkadaşlarınız oyununuzla etkileşim kurmak için işaretçileri ve emoji tepkilerini kullanabilecek. Ayrıca bu sürüm ile beraber PS5’teki güç göstergesinin parlaklığı kontrol edilebilecek. Burada kişilere düşük, orta ve yüksek olmak üzere üç farklı seçenek sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aralar PlayStation denildiği zaman akla geçtiğimiz günlerde bir iddia olarak ortaya çıkan yeni bir portatif versiyon geliyor. Kaçıranlar için satıştaki model PlayStation Portal birçok kişinin hayal ettiği gibi çıkmayan bir taşınabilir oyun cihazı oldu. Buradaki yeni iddialar ise beklenen bağımsız yapıdaki yeni bir cihazın yolda olabileceğini gündeme getiriyor. AMD APU’yu temel alacak denilen bu portatif oyun makinesinin, oyunları yerleşik olarak oynatacağı ve PS5 yanında PS4 oyunlarına da destek vereceği söyleniyor. Bunlar haricinde şimdilik başka bir detayın olmadığı ürün, şimdiden büyük merak uyandırıyor ve elbette kesin değil ancak yüksek ihtimalle 2025 çıkışı hedeflenerek geliştiriyor.

PlayStation 5 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER