reklamı kapat

POPÜLER

Rally Revival

Ford Focus RS ve ST’yi baştan yaratan SEMA 2017’ye özel modifikasyon projeleri

Organizasyon için geri sayım devam ederken bir otomobilin farklı ve yetenekli ellerde ne kadar değişebileceğine oldukça keyifli bir şekilde şahit oluyoruz.

SEMA‘nın geleneksel katılımcılarından olan Ford, geri sayımına devam ettiğimiz organizasyon için kartlarını sürmeye başladı. Tam anlamıyla performans cennetini andıracak olan etkinliğe çok sayıda RS modelinin geleceği geçtiğimiz dönemde dile getirilirken bugün bugün karşımıza çıkan paylaşımlarla bu beklentilerin ne denli doğru olduğunu görebiliyoruz. Focus ST ve Focus RS‘in güçlerine güç karakterlerine karakter katan işlere imza atan gelişiriciler toplamda dört adet modeli organizasyonda meraklılarıyla buluşturacak. Farklı performans geliştiricilerinin imzasını taşıyacak olan modellerin Underground 2’yi aklınıza getirme potansiyeliyse oldukça yüksek.

Rally Revival


Modeller arasından RS versiyonlarına baktığımızda ilk dikkatimizi çeken motor sporları ruhunu taşıyan Rally Revival oldu. Jant seti dahil olmak üzere genel karakteri motor sporlarından ilham alınarak geliştirilen bu versiyonun içerisinde Roll-Cage, Sparco EVO yarış koltukları, coilover süspansiyon ve Borla performans egzoz sistemine yer veriliyor. RS imzası taşıyan ikinci projeyse tamamen siyahlara büründürülen ve bolca karbon parçadan nasibi alan versiyon. Üzerinde 19 inç‘lik alaşım jantlar kullanılan aracın kokpitinde de bolca karbon parçaya yer verilmiş. Altyapı detaylarına baktığımızdaysa çift girişli blow-off valfi, dahili wastegate kontrolü ve karbon fiber açık hava filtreleri gibi önemli parçalar karşımıza çıkıyor. Universal Technical Institute imzasını taşıyan son RS projesiyse “yere yakınlığıyla” meraklıların ilk dikkatini çekebilecek parça. 19 inç‘lik jantlarla gelen araçta artırılan performansın karşılanması adına tamamen yeni bir intercooler, performans egzoz sistemi ve short shift gibi detaylar yer bulmakta. Projeler arasındaki tek ST’de Blood Type Racing ekibinin imzası var. Karşımızda duranlar arasında mor renk seçeneğiyle belki de en dikkat çeken parça olan araçta body kit ve devasa kanat ciddi bir karakteristik değişimi de beraberinde getirmiş. İçerisinde karbon fiber yarış koltukları ve direksiyonu, roll-bar ile gelen projede en dikkat çeken eklentiyse drone. Ekip bagaj bölümünde özel bir bölmeye yer vererek macera tutkunlarının dronelarını kolaylıkla yanlarında taşıması içşn düşünceli davranmış. Burada da Ford Performance tarafından geliştirilen egzoz sisteminin de yer aldığını belirtmeden geçmeyelim.