reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone 3G

iPhone 3GS

iPhone 4

iPhone 4S

iPhone 5

iPhone 5S

iPhone 5C

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6S

iPhone 6S Plus

iPhone SE

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone X

iPhone’un 10 senesini 10 saniyeye sığdırdılar [Video]

Apple tarafından geliştirilen ve ilk kez 2007 senesinde karşımıza çıkan iPhone onuncu yaşını kutluyor. Bu önemli kilometre taşının şerefine tasarlanan iPhone X geçtiğimiz ay tanıtıldı. Bu yeni modeli kimileri çok sevdi, kimileri ise fazlasıyla eleştirdi. Tüm bunların ötesinde iPhone X, Apple’ın ikinci on yıla geçişini temsil ediyor. Hazırlanan yeni video ise iPhone’un on senelik macerasına odaklanıyor.

On saniyede akıp giden video 2007’de tanıtılan orijinal iPhone ile başlıyor. Onu 3G teknolojisine sahip ikinci model takip ediyor. Tam bir sene sonrasında ise iPhone 3GS tanıtılıyor. Giderek daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlayan bu telefonun ardından iPhone 4 ile tasarım değişikliği yaşanıyor. Yine bir sene sonrasında iPhone 4S ile tanışıyoruz. Böylece iPhone’un ismini daha sık duymaya başlıyoruz. Sonrasında iPhone 5 geliyor. Steve Jobs’un gördüğü bu son modelden sonra iPhone 5C ve iPhone 5S geliyor. Giderek günümüze yaklaşırken iPhone 6 serisine geçiş yapıyoruz. Bu dönemde bir sene normal sayılı modeller, diğer sene ise S eklentili modeller geliyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan sonra iPhone 6S ile iPhone 6S Plus geliyor. Pek çok güzel özelliğe sahip iPhone 7′nin yanında iPhone 7 Plus ile çift arka kameralı modeller gün yüzüne çıkıyor. Aynı düzen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ta da korunuyor. iPhone X ise bir kez daha tasarımı baştan aşağı değiştiriyor.

iPhone’un on senelik süreçte yaşadığı değişime aşağıda yer alan on saniyelik video işe şahit olabilirsiniz. Yaşanan değişimlere daha yakından bakmak isterseniz Apple’ın satışa sunduğu tüm iPhone modellerini haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

VİDEO