reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone X ile kaliteli fotoğraflar çekmek için kamera ipuçları

Apple, kısa bir süre önce başlayan Dünya Kupası’nda kullanıcıların iPhone’larıyla daha rahat fotoğraf çekebilmesi için bir dizi ipucu yayınladı.

Ağır çekim, panorama, seri çekim ve daha birçok teknik hakkındaki video kullanıcılara sunuluyor. Portrelerin nasıl düzenleneceğiyle ilgili bilgiler de paylaşan Apple, bu sayede kullanıcıların çok daha profesyonel çekimler yapabilmesine imkan tanıyor. iPhone X haricinde iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının da Apple’ın yayınladığı tekniklerden yararlanabileceğini belirtelim. Apple tarafından paylaşılan fotoğraf çekimi tekniklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeni iPhone modelleri dört gözle bekleniyor

Bu yıl dört yeni iPhone modelinin geleceği konuşuluyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus, 6,1 inç LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Ayrıca bir de iPhone SE 2 modeli gündemde bulunuyor. Fiyat tarafında ikinci jenerasyon iPhone X’un 800-900 dolar, iPhone X Plus’ın 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone’un ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkması bekleniyor. iPhone SE 2’nin ise 500 dolardan çok daha da aşağıda yer alacağı söyleniyor.

Videolar