reklamı kapat

POPÜLER

apple

“iPhone ile nasıl fotoğraf çekilir?” eğitici videoları yayında [Video]

Apple, iPhone ile nasıl fotoğraf çekilir adını verdiği öğretici videolarına yenilerini ekledi. Daha önceden “iPhone 7 ile nasıl fotoğraf çekilir” videolar ile küçük ipuçları veren Apple, kullanıcıların iPhone’larının kamera özelliklerinden yararlanmalarına yardımcı olmak için yeni videoları paylaştı.

Bir fotoğrafın siyah beyaza nasıl dönüştürüleceği, üstten nasıl fotoğraf çekilebileceği, normal bir video nasıl yavaş çekime dönüştürüleceği öğretici videolarda gösteriliyor. Her biri yaklaşık 35 saniye uzunluğundaki videolar  iPhone kullanıcılarının kameralarıyla çok daha iyi çekimler yapmasına yardımcı oluyor.

iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi iPhone X’te de 12 megapiksellik çift arka kamera bulunuyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden üst düzey performans için çift kamera yatay yerine dikey olarak konumlandırılmış durumda. Bir önceki modellerde kullanılan sensöre kıyasla daha hızlı ve daha büyük sensörü bünyesinde barındıran iPhone X, daha parlak fotoğraflara çekebiliyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan iPhone X’in kameralarında F/1.8 ve F/2.4 diyafram kullanılıyor. Diyafram değerinin F/1.8 olması sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekmeye imkan tanıyan telefon bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) yapılabilmeyi de mümkün kılıyor.

iPhone X ile saniyede 60 kare 4K video kaydı

iPhone X, bunu derinlik efekti özelliğiyle gerçekleştiriyor. iPhone X, saniyede 60 kare 4K ve saniyede 240 kare 1080p video kaydına imkan tanıyor. Telefonda selfie çekimler için 7 megapiksel FaceTime HD kamera bulunuyor.

Video