reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan “iPhone 7 ile nasıl fotoğraf çekilir?” dersi [Video]

Apple geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın başarılı kameraları ile büyük beğeni topladı. Buna rağmen akıllı telefonlarının kameralarını etkili kullanamadığı için bir türlü istediği gibi fotoğraf çekemeyen birçok insan bulunuyor. Apple da hazırladığı “iPhone 7 ile nasıl fotoğraf çekilir?” videoları ile küçük ipuçları veriyor.

Duyurulan her yeni akıllı telefonla birlikte her daim cebimizde taşıdığımız cihazlar çok daha kaliteli kameralara kavuşuyor. Son zamanların en fazla ilgi göre telefonları arasında ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı görüyoruz. Kısaca anımsamak gerekirse iPhone 7‘de 12 megapiksel, ƒ/1.8 diyafram ve 5 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliğine sahip arka kamera yer alıyor. iPhone 7 Plus‘ta ise 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto olmak üzere iki arka kamera bulunuyor. Üstelik bu iki cihazda çekilen fotoğraflarda bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) yapmak mümkün. Dolayısıyla bu akıllı telefonlara sahip olanların oldukça başarılı fotoğraflar çekmek için gerekli “ekipmanı” bulunuyor.

Apple ise hazırladığı son videolarla tüm bu özellikleri nasıl etkili şekilde kullanacağımızı anlatıyor. Örneğin başarılı bir portre fotoğrafı çekmek istiyorsanız kamerayı açıp, deklanşöre basmak yeterli olmuyor. Önce portre moduna geçmek, ardından fotoğrafa derinlik katmak gerekiyor. Böylece ortaya normalde çekeceğinizden daha başarılı bir fotoğraf çıkıyor. Apple’ın iPhone 7’nin kamerasını etkili kullanmaya yönelik hazırladığı videolar serisini haberimizin başında bulabilirsiniz.