reklamı kapat

POPÜLER

2016 Ford Focus RS canavara dönüştü [Video]

Daha önce 2.3 litre ve 4 silindirli EcoBoost motorla geleceğini öğrendiğimiz 2016 model Ford Focus RS’nin teknik özellikleri belli oldu. Ford’un paylaştığı rakamlara bakarsak yeni nesil Focus RS tam bir performans canavarı. 2016 Ford Focus RS tam 345 beygir gücünde!

Ford, gücünü maksimuma çıkardığı Focus RS’ye sınıf atlatmış diyebiliriz. Performans özellikleri bakımından eski rakipleri Volkswagen Golf R ve Honda Civic Type R’ı saf dışı bırakan otomobil, Audi RS3 ve Mercedes A45 AMG gibi modellere kafa tutacak seviyede. 440 Nm tork gücünden tam anlamıyla faydalanmak adına Ford yeni canavarına 4 çeker RevoKnuckle sürüş teknolojisini entegre etmiş. Otomobilin performans rakamları henüz açıklanmış değil ancak bu özelliklere bakınca 0-100 km/s hıza ulaşmak için 4 saniyenin yeterli olacağını düşünüyoruz.

Yeni nesil Focus RS’nin sunduğu sürüş modları arasında Drift modu bulunuyor. Gücün önemli bir bölümünü arka tekerlere veren mod, yolda “kontrolden çıkmaya” fazlasıyla izin veriyor. Otomobili daha efendi bir şekilde kullanmak isteyenler Normal ve Track modlarını seçebilir.

Önümüzdeki yıl bahar aylarında satışa sunulması beklenen 2016 Ford Focus RS’nin satış fiyatı henüz belli değil.

VİDEO