reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 Ford Focus ST Wagon

Kışkırtan karakteri ve öne çıkan özellikleriyle 2019 Ford Focus ST Wagon

Bu yıl içerisinde pazara sunulmaya başlanacak olan 2019 Ford Focus ST Wagon, biraz aile biraz performans karakterinin keyfini sürdürecek.

Advertisement

Geçtiğimiz yıl içerisinde Türkiye pazarına giriş yapan yeni jenerasyon Ford Focus ailesi, pek çok açıdan eski jenerasyonunu unutturacak nitelikleri de beraberinde getirdi. Gerek teknoloji gerekse tasarım karakterini içerisine alan bu değişim maddeleriyle birlikte, 1998 yılından beridir devam eden maceranın çok daha sportif bir yapıya büründüğüne şahit olduk. Nitekim her standart Focus tanıtımının ardından gözlerimizi çevirdiğimiz ST ve RS versiyonları üzerindeki beklentiler de paralel şekilde artmış oldu. Şubat ayı içerisinde ST ile çözülmeye başlayan bu düğüm 276 beygirlik güç değeriyle bizleri selamladı. 2019 Ford Focus ST Wagon da aradan geçen üç aylık zaman diliminin ardından son dönemlerin popüler gövde tipiyle performans rozetinin güzel bie harmanı olarak karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Ford Focus ST Wagon teknik detayları

Yeni jenerasyon Focus ailesinini İstanbul’da düzenlenen etkinliğine katıldığımızda, oradaki pek çok kişi gibi biz de gözümüzü SW versiyonundan alamamıştık. Sadece tasarımın ötesinde arka bölümünde bağımsız süspansiyon mimarisine sahip tek standart Focus olması da, bu farkın ortaya çıkmasındaki etmenlerden birisiydi. ST Wagon ise bu ilgiyi gerçek performans değerleri ve donanımlarıyla bir üst noktaya çıkartma iddiasında. Aracın kaputunun altında ST HB’de kullanılan motorları birebir şekilde görüyoruz. 2,3 litrelik motor 276 beygir güç ve 420 Nm tork üretirken, 2.0 litrelik turbo dizel makineyse 187 beygir güç ve 400 Nm tork değerleriyle hizmet veriyor. Şanzıman ayağında ise 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik seçeneklerinin entegrasyonu söz konusu. Tabi ki süspansiyon, kilitli diferansiyel, sürüş modları ve donanım seçenekleri de ST rozetinin farkını hissettirecek diğer parçalar olacak. ST Wagon, benzinli versiyonuyla 42.500 dolar, dizel versiyonuyla ise yaklaşık 39.000 dolarlık etiket fiyatıyla yurt dışında satışa sunulacak.

İlgili video

2019 Ford Focus ST HB