reklamı kapat

POPÜLER

2020 Audi A3 Sedan

Tanıtım gerçekleşti; 2020 Audi A3 Sedan ve öne çıkan özellikleri

Sanal bir lansman ile tanıtı gerçekleştirilen 2020 Audi A3 Sedan, Sportback’ten tanıdığımız yenilikleri kendi içerisindeki değişimlerle harmanlayacak.

Koronavirüs sürecinde pek çok üreticinin tanıtım planlamarında değişiklik yapması gerektiğine süreç içerisinde şahit olduk. Organizasyonlar bir bir iptal edilirken, bunların yerini sanal tanıtımlar aldı. Son bir aylık sürecin nadir sanal tanıtımlarından birisi de bugün karşımıza çıkıyor. 2020 Audi A3 Sedan, ikinci jenerasyonu beraberinde getiren yenilikleriyle resmi kaynaklar üzerinden duyuruldu. Avrupa pazarına bu yaz döneminde kademeli olarak sunulması beklenen otomobilde, Sportback versiyonunda gördüğümüz değişimler karşımıza çıkıyor. Tasarım bazında kendisini çok net bir şekilde hissettiren bu değişimler, ebatsal olarak da modelin dinamiklerine etki etmiş durumda.

2020 Audi A3 Sedan hakkında öne çıkan parçalar

Volkswagen grubunun paylaşımlı platformu olan MQB üzerine geliştirilen yeni A3 Sedan bir önceki neslinden her anlamda daha büyük bir model olacak. Toplam uzunluğu 40 milimetre artırılarak 4.500 milimetreye getirilen otomobilin genişliği 20 milimetre yüksekliği ise 10 milimetre ileriye taşınıyor.Aks mesafesinde ise bir değişim yaşanmadığını görüyoruz. Bu değişikliklerle birlikte sürücü koltuğunun da daha lat alt konuma alınmasından ötürü ön tarafta 20 mm daha fazla baş mesafesi kullanıcıları bekliyor.ve daha fazla Bagaj kapasitesinin ise değiştirilmeden 425 litrede bırakıldığını belirmeden geçmeyelim.

A3 Sedan’ın yeni tasarım dinamikleriyle birlikte ileriye taşınan yönü sadece tatminkar görünüşü değil. Audi mühendisleri bu değişimle birlikte önceki nesle göre 0.04’lük bir sürtünme katsayısı iyileştirmesi yakalayarak 0,25‘e ulaştı. Gövde dinamikleriyle birlikte yenilenen ışıklandırma grupları da otomobilin modern görünüşüne destek veriyor. Kokpit bölümüne baktığımızda yine Sportback ile aynı dinamikler karşımıza çıkıyor. Malzeme kalitesi hissedilir derecede iyileştirilen Sedan versiyonunda 10,25 inçlik dijital ekranlar fark yaratacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Audi A3 Sedan pazarlara ilk olarak bir adet benzin bir adet dizel motor seçeneğiyle sunulacak. Giriş seviyesi ünite, 150 PS güç üreten nominal 1.5 litrelik turboşarjlı benzinli motor, 35 TFSI versiyonuyla asfalta iniyor. Motor altı ileri manuel veya yedi ileri S tronic çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor. 48 voltluk başlangıç jeneratörlü hibrit sistem de yine listede. Diğer seçenek olan dizel motorda ise 150 PS güç 2.0 litrelik makine üzerinden sadece yedi kademeli şanzımanla kombin edilecek. Audi, yeni A3 Sedan’ın Nisan ayı sonunda Almanya ve diğer Avrupa pazarlarında satışlarına başlayacak ve teslimatların yaz aylarında başlaması planlanıyor. Fiyatlar benzin için 29.800 eurodan başlayacak.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg