reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs otomobil filmleri

Otomobil meraklıları için Koronavirüs karantina günlerinde izlenebilecek filmler

Koronavirüs günlerinde evde geçirdiğimiz zamanı daha heyecanlı kulacak otomobil merkezli filmler, meraklıları için bir araya geliyor.

Koronavirüs salgını küresel bazda hayatlarımızı etkilemeye devam ediyor. Dünyanın pek çok yerinde genel karantina sürecinin uygulandığı şu günlerde, Türkiye’de de vaka ve can kaybı sayılarının artışı dikkat çekici noktalara geldi. Şimdilik sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı ülkemizde, mecbur olmadıkça dışarı çıkılmaması uyarılarıyla sık sık yineleniyor. Evde zaman geçirme durumunda kaldığımız şu günlerde eğer sizin de listenizde çok fazla bir şey kalmayanlardansanız bu liste işinize yarayabilir. Otomobil tutkunları için keyifli zaman geçirebileceklerine inandığımız filmleri sizler için bir araya getirdik.

koronavirüs otomobil filmleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs günlerinde otomobil fimleri; Ford v Ferrari

Geçtiğimiz yıl vizyona giren filmin başrollerinde Matt Damon ve Christian Bale karşımıza çıkıyor. Hikaye bizleri Ford ile Ferrari arasında geçen ikonik 1966 Le Mans sezonuna götürüyor.

Hızlı ve Öfkeli Serisi

Efsanenin ne olduğunu zaten çok iyi biliyorsunuz. Günümüzde 9. bölümü için çalışmaların sürdüğü seri, tekrar tekrar bitirip bıkamadıklarımız arasında.

Baby Driver (Tam Gaz)

2017 yapımı olan Baby Driver son yıllarda ilgi çeken filmlerden birisi oldu. Filmin başrollerinde Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Eiza González, Jon Hamm, Jamie Foxx ve Jon Bernthal ve Subaru Impreza yer alıyor.

Rush (Zafere Hücum)

Zafere Hücum, Formula 1 tarihinin unutulmaz iki isminin tutkulu rekabetinin tam ortasına götürüyor bizleri. James Hunt ve Niki Lauda’nın 1976 sezonunu ele alan filmin başrollerinde Chris Hemsworth ve Daniel Brühl karşımıza çıkıyor.

Taşıyıcı

Listemizde seri niteliğinde olan filmlerden birisi de Taşıyıcı. Akıllarımızda daha çok Jason Statham’lı bölümleriyle kalan filmde aksiyona doyacağınızı garanti edebiliriz.

Drive (Sürücü)

2011 yapımı Drive filmi Ryan Gosling’in önemli projelerinden birisi. Aynı isimli romandan uyarlanan film Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü almayı başardı.

Bullitt (Gangsterin Kaderi)

Listemizdeki en eski vizyon tarihli film Bullitt. Steve McQueen’in başrolünde yer aldığı filmde kullanılan Ford Mustang, geçtiğimiz yıllarda otomobil piyasasına damga vurmuş ve yeni versiyonlara da versiyon olarak aktarılmıştı.

60 Saniye

2000 yapımı 60 Saniye filmi de merkezinde Ford Mustang’in olduğu macera odaklı yapımlar arasında. Başrollerinde Nicolas Cage ve Angelina Jolie’nin yer aldığı filmdeki 1967 Mustang Eleanor hala hafızalarımızda.

Overdrive (Bas Gaza)

Scott Eastwood, Freddie Thorp, Ana de Armas ve Gaia Weiss gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Overdrive, bizi bolca klasik Ferrari modeliyle karşılıyor. Tabi bir de işin içerisinde soygun var.

Born to Race (Yarışçı Doğanlar)

2011 yapımı Yarışçı Doğanlar bizi otomobil tutkusu içerisinde olan gençlerin dünyasına götürüyor. Filmin başrolünde Joseph Cross var.

Need for Speed (Hız Tutkusu)

2014 yılında vizyona giren Need for Speed, içerisinde bolca süper otomobil ve yarış sahnesi görebileceğiniz tam anlamıyla bir otomobil filmi. Filmin başrollerinde Aaron Paul, Imoogen Poots ve Dominic Cooper gibi isimler var.

İlginizi çekebilir

9. filmin fragmanı ve filmden detaylar