reklamı kapat

POPÜLER

WWDC 2020

WWDC 2020 için şaşırtan söylenti, Apple’dan önemli yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz 22 Haziran akşamında WWDC 2020 etkinliğini düzenliyor. İşte bu etkinlik ile alakalı şaşırtan bir söylenti var.

İki farklı kaynaktan gelen bilgiye göre Apple, koronavirüs nedeniyle internet üzerinden düzenlenecek WWDC 2020 konferansında yeni bir donanım duyurusu yapmayacak. Henüz yüzde 100 netleşmeyen ancak doğruluk payı çok yüksek olan bu bilgi, daha önceki sızıntılar üzerinden gerçekten çok garip görünüyor. Daha önce WWDC’leri donanım duyurusu olmadan geçirdiği olan Apple, geliştiriciler konferansının “yazılım” odaklı yapısını bu yıl bozmayacak gibi görünüyor. Bu arada Apple tarafından önemli bir bilgi daha var. Firma biliyorsunuz uzun süredir MacBook modellerinde kendi ARM temelli işlemcilerini kullanmak istiyor ve bunun için çalışıyor. 5 nm üretim sürecinden çıkacak yeni nesil işlemciler ile bu tarafta Intel’e ya da AMD’ye olan bağımlılığını azaltmak isteyen teknoloji devinin, geçtiğimiz hafta kendi işlemcisini taşıyan ilk Mac bilgisayar bir 12 inç MacBook olacak denilmişti. Ancak bu gerçek olmayacak gibi görünüyor. Çünkü daha önce de söylendiği üzere yeni dönemi başlatacak ilk model bir 13 inç MacBook Pro ve sürpriz şekilde 24-inç iMac olacak deniyor. Burada çıkışın “Pro” bir dizüstü ile yapılacak olması halen garip görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2020 kapsamında gelmeme ihtimali olan Apple’ın kendi işlemcilerine sahip Mac bilgisayarlar çok merak ediliyor

Hatırlarsınız WWDC 2020’de yeni iMac’lerin tanıtılacağı, 2020’nin ikinci yarısında 10,8 inç iPad Air ile ilginç olarak daha büyük ekranlı bir iPad Mini’nin satışa çıkacağı kısa süre önce aktarılmıştı. Ancak son dedikodular ve yeni bir kaynak üzerinde yeni iMac ihtimal şimdilik ortadan kalkmış gibi görünüyor. Kaynaklar yeni iMac’lerin 2020 sonunda ya da 2021 başında lanse edileceğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı akıllı telefon