reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook ARM Mac

Apple’ın kendi işlemcisini taşıyan ilk Mac bilgisayar hangisi olacak?

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz Mac dünyasında önemli bir işlemci değişimine hazırlanıyor. Bu değişim ilk olarak bir MacBook’da yapılacak.

Apple, kısaca hatırlamak adına uzun süredir MacBook modellerinde kendi ARM temelli işlemcilerini kullanmak istiyor ve bunun için çalışıyor. 5 nm üretim sürecinden çıkacak yeni nesil işlemciler ile bu tarafta Intel’e ya da AMD’ye olan bağımlılığını azaltmak istediği aktarılan firmanın, bu adımıyla performans, güvenlik ve enerji tüketimi konusunda çok ciddi avantajlar elde edilebileceği söyleniyor. İşte bu çok merak edilen dönüşüm 22 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2020 kapsamında başlıyor ve gelen bilgilere göre Apple’ın kendi işlemcisi taşıyan ilk Mac bilgisayar bir 12 inç MacBook olacak. Daha önce bir 13 inç MacBook Pro‘nun adı geçiyordu ancak bu gerçek olmayacak gibi görünüyor. Aslında böyle büyük bir değişim için gerçekten temel ihtiyaçlara özel 12 inç MacBook çok daha mantıklı duruyor. Ancak bu modelin 2021’de satışa çıkarılabileceği söylemiyor. Apple’ın dönüşüm için geliştiricilere bir çalışma zamanı bırakmak istediği belirtiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın kendi işlemcilerine sahip Mac bilgisayarları çok merak ediliyor

Ancak firmadan başka ürünler de geliyor. WWDC 2020’de yeni iMac’lerin tanıtılacağı, 2020’nin ikinci yarısında 10,8 inç iPad Air ile ilginç olarak daha büyük ekranlı bir iPad Mini’nin satışa çıkacağı aktarılıyor.  Bu modellerin detayları henüz tam olarak netleşmiş değil. Firmanın 2021 ilk çeyrekte ise mini LED ekranlı iPad Pro ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı akıllı telefon