reklamı kapat

POPÜLER

apple watch series 6

Apple Watch Series 6 ve watchOS 7 ile gelecek yeni sağlık özelliği

Apple Watch Series 6 ve watchOS 7 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer bir sağlık özelliği ortaya çıkmış durumda.

iPhone 12 ailesiyle beraber yaz sonunda tanıtılacak Apple Watch Series 6, en son hatırlarsınız oksijen doygunluğunu belirleme özelliği taşıyacak haberleriyle gündeme gelmişti. Yeni saatin ayrıca yüzde 100 kesin olarak uyku takibi özelliğini de getirdiği belirtiliyor. Şimdi ise modelin “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı söyleniyor. Bu henüz kesin değil ancak kaynaklar kendisinden emin gözüküyor. Bu arada bunun saatin sunacağı tek “akıl sağlığına” yönelik yeni özellik olmayacağı da aktarılıyor. Firma yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor gibi görünüyor. Bu da elbette güzel görünüyor. Akıllı saatler kişisel doktorlar olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Biliyorsunuz Samsung’un saatleri yakında tansiyon ölçmeye başlıyor. Apple’ın da bunun ilerleyen dönemde sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 6 sağlık konusunda çıtayı yükseltiyor

Peki modelde yeni bir tasarıma geçilecek? Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil deniyor. Fakat yine de sağlık konusundaki yeni özellikler, yeni saati birçok kişi için satın almak konusunda tatmin edecek izlenimi oluşturuyor. Apple, açıklanan raporlara göre akıllı saat pazarının halen lideri konumunda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın