reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 modelinin beklenen özelliği için güzel haber

En gelişmiş akıllı saat modellerinden Apple Watch Series 4, henüz kullanılamayan çok önemli bir özelliğe sahip. İşte bunun için güzel bir haber var.

Akıllı saat dünyasının en yeni modellerinden Apple Watch Series 4, Türkiye’de de satılıyor. Modelin Türkiye başlangıç fiyatı 40 mm boyut için 3.499 TL seviyesinde. Daha büyük 44 mm versiyon içinse 3.749 TL ödenmesi gerekiyor. Dediğimiz gibi pazarın en gelişmiş modellerinden olan Apple Watch Series 4, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor.  Tüm bu altyapı için Amerika sağlık kurumu FDA’in onayı bulunuyor. Ancak bu özellik halen kullanıma sunulmuyor. İşte bu durumun watchOS 5.1.2 ile değişeceği söyleniyor. Yeni güncelleme ile saatten EKG dönemini başlatacak denilen Apple, süreci şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif kılıyor. Ancak firmanın Kanada gibi başka ülkeler için de çalışmalar yaptığı biliniyor.

Apple Watch Series 4 her açıdan en iyiler arasında

Gücünü iPhone 6s kadar performans sunduğu iddia edilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunuyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer birimiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, artık daha şık görünüyor.

İlgili Video

Saatin firma tarafından paylaşılan resmi tanıtım videosu