reklamı kapat

POPÜLER

watchOS 7

watchOS 7 tanıtıldı; işte getirilen yenilikler ve destekli saatler

Teknoloji devi Apple, iOS 14 ve iPadOS 14 ile beraber akıllı saatlere özel watchOS 7 işlemci sistemini de duyurdu. İşte öne çıkan detaylar;

Apple Watch saatlerin işletim sistemi sistemi watchOS 7, ilk olarak saat arayüzlerini özelleştirmeyi daha kolay hale getiriyor. Ayrıca artık kişiler hazırladıkları saat arayüzlerini başkasıyla paylaşabiliyor. Yeni sürümün en büyük yeniklerinden birisi ise sonunda gelen uyku takibi oluyor. Uzun zamandır bu özelliği sunması beklenen Apple Watch modelleri, artık uyku konusunda da gelişmiş detaylar sunabiliyor. Ayrıca watchOS 7 ile saatler dans takibi de gerçekleştirebiliyor. Yani dans etmek de artık gerçek bir spor olarak aktivite takip sürecine dahil ediliyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Koronavirüs döneminde güzel bir adım daha atan işletim sistemi, kişilerin ellerini düzgün yıkaması konusunda yardımcı oluyor. El yıkama sürecini otomatik olarak algılayan sistem, düzgün el yıkama yapılmasına yardımcı olmaya odaklanıyor. Bu da sağlık konusunda çok önemli detaylar arasında yer alıyor. Haritalar üzerinde bisiklet yönlendirmeleri yapabilen watchOS 7, aktivite uygulamasını “Fitness” olarak değiştiriyor. Yeni sistem gerçekten önemli yenilikler taşıyor.

“Apple Watch’un müşterilerimiz üzerinde yarattığı olumlu etki bize enerji veriyor ve onlara sağlık, sıhhat ve zindeliklerini destekleyen anlamlı yeni araçlar sunmaktan heyecan duyuyoruz,” diyen Apple’ın Operasyon Direktörü Jeff Williams sözlerini şöyle sürdürdü: “watchOS 7 sunduğu uyku izleme, otomatik el yıkama algılama gibi özellikler, yeni antrenman türleri ve saat kadranlarını keşfetmenin ve kullanmanın yepyeni bir yoluyla kullanıcılarımızın sağlıklı, aktif ve bağlantıda kalmasına yardımcı oluyor.”

watchOS 7

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

watchOS 7 Apple Watch modelleri için önemli eksikleri ortadan kaldırıyor

Yeni sürüm iOS 14 veya daha yeni sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeliyle eşleştirilmiş Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 4 veya Apple Watch Series 5 için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak bu sonbaharda sunulacak deniyor. Bu arada ilk beta sürümü geliştiricilerin denemesi için açılmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın