reklamı kapat

POPÜLER

Eşel Mobil sınırlarını zorluyor; motorin için yeni zam

Benzin fiyatlarına bu sefer bir indirim yapıldı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre beklenen benzin indirimi yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından sürücüleri üzecek bir haber daha gelmişti. Dolar kurunun düşüşe geçmesinin ardından bu olumsuz tablo bir nebze değişiyor. Çünkü ufak da olsa bir benzin indirimi gerçekleşmiş durumda.

Yapılan açıklamada,“Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 11/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 32 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir. “Akaryakıt fiyatları serbest rekabet politikaları ve şehirlere dağıtım gibi başlıkların etkisi altında değişiklik gösterebiliyor. Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumak. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Şimdi ise tekrardan devreye giriyor. Bu sistemin sadece zamlar için devlere girdiğini de hatırlatalım. Yani yapılan benzin indirimi ile Eşel Mobil Sistemi’ni devreye sokmuyor.

İlginizi çekebilir

Tesla Model 3 çarpışma testi