reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter Bahşiş Twitter Blue

Ücretli Twitter Blue paketi iki pazara daha açıldı; peki Türkiye’de kaça satılacak?

Ücretli Twitter Blue paketi Kanada sonrasında ABD ve Yeni Zelanda için de aktif edildi. Paketin Türkiye dahil global çıkışı da uzakta olmayabilir.

Öncelikle bilmeyenler için ücretli Twitter Blue nedir? Bu konuda firma kendisi tam olarak şunu aktarıyor:

“Kişilere Twitter deneyimlerini bir üst seviyeye taşımaları konusunda yardımcı olmanın yeni yollarını arıyoruz ve Twitter Blue yalnızca bir başlangıç. Bu yeni aylık abonelik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin Twitter deneyimlerini daha da kişiselleştirmesini sağlayan seçkin özelliklere özel erişim elde eder.

Twitter Blue’yu Kanada ve Avustralya’da kullanıma sunuyoruz. Bu ülkelerdeki iOS İçin Twitter kullanıcıları, Twitter Blue’yu uygulama içinden satın alabilir. Yakın gelecekte Android sürümünü, ek bölgeleri ve daha fazla seçkin özelliği görebilirsiniz.”

İşte bu sistem, yurt dışında aylık 2,99 dolara elde edilebiliyor. Türkiye’de ise fiyat 30,99 TL olacak gibi görünüyor. Firma kendisi bir aylık fiyatı resmi olarak böyle açıklıyor.

Bu arada kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla ücretki Blue aboneleri destekli pazarlarda belirli “deneysel özelliklere” erken erişim sağlayacaklar. Yani herkese açılacak bazı özellikler, ilk olarak Blue abonelerinin denemesine açılacak.

Aktarıldığı kadarıyla bazı aboneler şu an 10 dakika uzunluğunda video yükleme özelliğini (Normalde 2 dakikanın biraz üstünde) ve mesaj kutusunun en üstünde mesaj / sohbet sabitleme sisteminin aktif olarak test edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Blue aboneleri normalde ne kazanıyor?

Twitter’ın bu konudaki resmi paylaşımı şöyle:

  • -Tweeti Geri Al
    Artık Tweetinizi Twitter’daki takipçileriniz tarafından görüntülenmeden önce gözden geçirip düzenleyebilirsiniz. Tweet Geri Alma hakkında daha fazla bilgi alın. 
  • -Yer İşareti Klasörleri
    Yer işaretlerinizi klasörlere yerleştirerek daha sonra okumak istediğiniz kaydedilmiş içerikleri kolayca bulun.  
  • -Okuyucu Modu
    Twitter’daki Tweet dizilerini okuması kolay uzun biçimli metinlere dönüştürerek takip edin. Bu iyileştirilmiş deneyim hakkında daha fazla bilgi alın.

Sistemde aynı zamanda belirli içeriklerin reklamsız olarak okunması imkânı da sunuluyor. Twitter’ın bunun için birçok farklı haber sitesi ile anlaştığı aktarılıyor. Aynı zamanda Blue aboneleri 24 saat içerisinde en çok paylaşılan içeriklere de hızlıca ulaşabilecek.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi