reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Ücretli Twitter Blue paketi için ilk zam geliyor

Ücretli Twitter Blue paketi Türkiye’ye gelmeden zamlandı. Twitter’ı paralı kullanan sınırlı sayıda kişi hizmeti iptal ettirebilir.

Öncelikle bilmeyenler için ücretli Twitter Blue nedir? Bu konuda firma kendisi tam olarak şunu aktarıyor: “Kişilere Twitter deneyimlerini bir üst seviyeye taşımaları konusunda yardımcı olmanın yeni yollarını arıyoruz ve Twitter Blue yalnızca bir başlangıç. Bu yeni aylık abonelik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin Twitter deneyimlerini daha da kişiselleştirmesini sağlayan seçkin özelliklere özel erişim elde eder. Twitter Blue’yu ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda merkezli olarak kullanıma sunuyoruz” İşte bu sistem şimdiye kadar yurt dışında aylık 2,99 dolara elde edilebiliyordu. Bugün ise firma kişilere bir zam e-postası göndermeye başladı. Bu e-postaya göre hizmetin fiyatı yakında aylık 4,99 dolar olacak. Bu zam kararının nedeni açıklanmıyor ancak artış küresel enflasyon ve diğer olumsuz ekonomik göstergeler nedeniyle yapılmış gibi görünüyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi Twitter Blue halen Türkiye’de açılmadı. Blue paketi için Twitter’ın iOS uygulamasında görülen ilk abonelik fiyatı 30,99 TL olmuştu. Şu an ise 109,99 TL listeleniyor. Türkiye’deki çoğu kullanıcı için 30,99 TL dahi oldukça yüksek bir rakam. Bu açıdan Blue’nun Türkiye’ye gelmesi çok olası görünmüyor.

Peki Blue aboneleri normalde ne kazanıyor? Twitter’ın bu konudaki resmi paylaşımı şöyle:

  • -Tweeti Geri Al
    Artık Tweetinizi Twitter’daki takipçileriniz tarafından görüntülenmeden önce gözden geçirip düzenleyebilirsiniz. Tweet Geri Alma hakkında daha fazla bilgi alın. 
  • -Yer İşareti Klasörleri
    Yer işaretlerinizi klasörlere yerleştirerek daha sonra okumak istediğiniz kaydedilmiş içerikleri kolayca bulun.  
  • -Okuyucu Modu
    Twitter’daki Tweet dizilerini okuması kolay uzun biçimli metinlere dönüştürerek takip edin. Bu iyileştirilmiş deneyim hakkında daha fazla bilgi alın.

Sistemde aynı zamanda belirli içeriklerin reklamsız olarak okunması imkânı da sunuluyor. Twitter’ın bunun için birçok farklı haber sitesi ile anlaştığı aktarılıyor. Aynı zamanda Blue aboneleri 24 saat içerisinde en çok paylaşılan içeriklere de hızlıca ulaşabilecek. Blue aboneleri aynı zamanda bazı yeni özelliklere de erken erişim sağlıyor.

Twitter Blue yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1