reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3 için beklenen çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Üzerindeki güvenlik tartışmalarını tamamen sonlandırma iddiasında olan Tesla Model 3, Eurp NCAP sonuçlarındaki verileriyle bu konuda çok fazla zorlanmayacak.

Satış rakamlarında markasının dönem rekorunu kırmasında en büyük etmen olan Tesla Model 3 yükselişini sürdürüyor. Üretim kapasitesinin artırılmasıyla birlikte teslimat adetlerinde rekora koşan Model 3 fiyat/performans konusundaki endişeleri de ortadan kaldırıyor. Euro NCAP tarafından merakla beklenen çarpışma testi sonuçları açıklanan otomobil sınıfının en iyilerinden birisi olarak zirveye oturmayı başardı. Belirlenen güncel koşullar kapsamında aracın yüzde 74’ün altında başarı oranı elde etmemiş olması da kesinlikle üzerinde konuşmaya değer.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 Euro NCAP detaylı sonuçları

Kurumun resmi sayfasından paylaştığı sonuçların ortalamasında bizleri beş yıldız sonucu karşılıyor. Dört maddeden oluşan detaylara indiğimizde ise Model 3’ün; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 86, yaya korumasında yüzde 74 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 94 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Dört kapılı sedan sınıfında değerlendirilen otomobilin Avrupa pazarına kendi pastasını oluşturmadan önce önemli bir başarla derecelendirildiğini söyleyebiliriz. Euro NCAP önümüzdeki yıldan itibaren yeni çarpışma testi koşullarıyla daha güvenli otomobillerin yolunu açmaya hazırlanıyor. Model 3’ün detaylı çarpışma testi videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilir görüşlerinizi bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletebilirsiniz.