reklamı kapat

POPÜLER

Bir hayal kırıklığı daha; 2018 Jeep Wrangler çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Markasının ürün gamındaki en karakteristik model konumunda olan 2018 Jeep Wrangler, Euro NCAP testlerinde elde ettiği sonuçla şaşkınlık yarattı.

Küresel tanıtımının üzerinden 1 yıl geçen 2018 Jeep Wrangler için yeni model yılı özellikle kaputun altında önemli gelişmeler içeriyordu. Bu zamana kadar hep büyük hacimli motorlarla satışa sunulmasından ötürü Türkiye’deki kullanıcı kitlesi hep belirli bir kesimde kalan aracı yerinde bir hamleyle çeşitlendiren Jeep, 2.0 litrelik seçenekle yepyeni kullanıcılara erişme potansiyelini kazandı. Tasarım konusunda da klasikleşmiş yanlarından feragat edilmeden güzel bir modernizasyon elde eden Wrangler; 90 kilogramlık hafiflemesi, tamamen sökülebilen kapı ve tavanı, güncel teknolojik destekleriyle birlikte günümüz şartlarına uygun bir araç haline getirildi. İşin güvenlik kısmında da belirli bir beklentinin var olduğu Jeep Wrangler, uzun süredir beklenen Euro NCAP testlerindeyse büyük bir hayal kırıklığıyla karşımıza çıktı. Diğer modellerden de alışık olduğumuz test koşullarında ortalama olarak sadece 1 yıldız alabilen Wrangler, bir süre gündemde kalacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Puanlamanın detayları

Paylaşılan beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde 2018 Jeep Wrangler’ın yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 50, çocuk korumasında yüzde 69, yaya korumasında yüzde 49 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 32 oranında dğeerler elde ettiğini görüyoruz. Herhangi bir opsiyon olmaksızın en baz donanımındaki standart özelliklerle elde edilen bu puan, kullanıcıların tercihlerini doğrudan etkileyebilecek noktalar arasında. Sözü fazla uzatmadan sizleri test videosuyla baş başa bırakalım.