reklamı kapat

POPÜLER

2020 Jeep Wrangler

Ekonomik karakteriyle dikkat çekiyor; 2020 Jeep Wrangler için yeni dizel motor seçeneği tanıtıldı

2020 Jeep Wrangler ailesinin en ekonomik versiyonunu beraberinde getiren yeni motor seçeneği, FCA grubunun İtalyan üyelerinden geliyor.

2.0 litrelik benzinli motor seçeneğiyle Avrupa pazarındaki kullanıcılar için de artık daha cazip bir model halini alan Wrangler, elini çeşitlendirmeye devam ediyor. FCA grubunun yüzünü güldüren markalardan olan Jeep’in doğru hamleleriyle pickup versiyonuna da ilham olan model için yeni yılla birlikte yepyeni bir dizel makine de ürün gamına dahil ediliyor. 2020 Jeep Wrangler listesi üzerinden tercih edilebilecek EcoDiesel isimli yeni dizel makinenin Amerika pazarında kısa sürede ilgi görmesi bekleniyor. Eğer büyük bir değişiklik olmaz ise bu motor sadece dört kapılı versiyonlarda satışa sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Jeep Wrangler EcoDiesel teknik özellikleri

3.0 litrelik hacimle gelen altı silindirli bu motor aslında FCA grubunun bir yansıması olarak Wrangler’a getirilmiş durumda. Grup içerisindeki İtalyan üreticiler tarafından geliştirilen makinenin özellikle ekonomi konusunda bir hayli iddialı olduğu özellikle belirtiliyor. Bunun en bariz ibaresi ise, “Wrangler’ı tam kapasite ile en uzun mesafeye taşıyabilen motor” sıfatının kullanılması aslında. Test koşullarında 805 kilometreye kadar menzil kat edebildiği açıklanan versiyon için nihai geçerlilik kararını şüphesiz EPA testleri verecek. Standart olarak start/stop özelliğini de beraberinde getiren motor 260 beygir güç ve 600 Nm tork gibi performans bazında da nitelikli değerler üretiyor. Versiyon Amerika’da 39.290 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

İlgili video

Jeep Wrangler çarpışma testi

İLGİLİ HABERLER