reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Jeep Wrangler Rubicon

Manidar zamanlama; Jeep Wrangler Rubicon için V8 motorlu önemli proje

Uzun süre sonra sekiz silindirli makine dinamikleriyle bir araya getirilen Jeep Wrangler Rubicon, Bronco tanıtım gününde dikkatleri üzerine çekiyor.

Uzun süredir devam eden bekleyişini bugün sonlandırmaya hazırlanan yeni nesil Ford Bronco için artık önümüzde dakikalar kaldı. Markanın resmi kaynakları tarafından karşımıza çıkarılacak olan bu efsane isim, Jeep Wrangler Rubicon için de eski bir dostu karşısında görmek niteliği taşıyacak. Tanıtım öncesinde Jeep cephesinden gelen hamle ise, aslında atışmaların şimdiden başlayabileceğine işaret ediyor. 80’li yılların başından beridir Wrangler’da sekiz silindirli makine blogunu tercih etmeyen marka, kısa süre önce konsept bir projenin duyurusunu gerçekleştirdi. Seri üretim süreci henüz netleşmeyen Wrangler Rubicon konseptinde 6,4 litrelik V8 makineye yer veriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Wrangler Rubicon V8 projesinden detaylar

Araçta Hemi imzalı çok da yabancı olmadığımız bir motor bloğu karşımıza çıkıyor. Dodge başta olmak üzere FCA grubunun diğer üyelerinde gördüğümüz bu makine, 450 beygirlik güç eğrisiyle hizmet veriyor. Rubicon 392 olarak isimlendirilen konseptin bu motorla bir araya gelmesiyle birlikte 0-100 değerinin 5 saniyenin altında bir sürede yakalanabildiği de paylaşılan dikkat çekici veriler arasında. Araçta 8 kademeli otomatik şanzımanın kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Jeep ekibi projede sadece kaputun altına değil altyapı dinamiklerine de el atmayı ihmal etmemiş. Süspansiyonlarda Fox imzalı parçalar kullanılırken, 37 inçlik arazi lastikleri ve vinç gibi parçalar da bu noktada ön plana çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo