reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi’den yarım milyarlık önemli başarı

Türkiye’de de resmi olarak bulunan teknoloji devi Xiaomi, kısa süre önce önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Firma büyümeye devam ediyor.

Xiaomi’nin ürün gamında her bütçeye uygun adet binlerce ürün bulunuyor. Mutfak eşyalarından akıllı telefona, otomatik damaca pompasından tartıya kadar çok geniş bir ürün gamı bulunan firma, internete bağlanabilen akıllı ürünleriyle 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştıklarını duyurdu. Bu gerçekten firma için oldukça güzel görünüyor. Sadece Çin değil global pazarda da büyük ses getiren dev firma, donanım yanında internet tarafında da gelirlerini artırmaya devam ediyor. 2018’e oranla firmanın 2019 ilk çeyrek “internet servisleri” gelirlerinin yüzde 32’ye yakın oradan arttığı açıklanıyor. Kısa süre içerisinde yeni genel merkezine taşınacak firma, global operasyonunu büyütmeyi sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi bu başarını tam olarak neye borçlu?

İlk olarak firma ürünlerinin marjını düşük tuttuyor. Bu sayede kullanıcıların çok hoşuna giden fiyat performans cihazları / ürünleri tasarlayan firma, buradan büyük beğeni topluyor. İkinci olarak firma yukarıda da dediğimiz gibi çok geniş bir ürün gamına sahip. Üçüncü neden ise ürünlerinin yüksek kalitede olması. Xiaomi’nin ürünleri için “ucuz Çin malı” benzetmesi yapılmıyor. Bu konuda arge için büyük bitçeler ayıran firma, bunların karşılığını fazlasıyla alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modeli Mi CC9