reklamı kapat

POPÜLER

Half-Life-3

Oyun gündemi karışık: Half-Life 3’ün çıkma ihtimali var mı?

Birkaç gün önce GTA 6’nın çıkış tarihine dair söylentileri duyurmuştuk. Oyun gündemi durulmak bilmiyor, şimdi de 10 yıldır çıkması beklenen Half Life 3 için bazı gelişmeler yaşanıyor.

Yıllardır çıkması beklenen oyunlar, oyun dünyasını karıştırmaya devam ediyor. Resmi kaynaklardan gelmeyen devam oyunları haberleri ya da yeni oyun duyuruları, oyunseverleri farklı senaryoların içine doğru sürüklüyor. Sevilen oyun üreticisi Valve, ilk FPS (First Person Shooter) oyununu 1998’de geliştirdi. Valve, 2004 yılında ise Half-Life 2’yi piyasaya sürerek büyük sükse yarattı. Oyuncular tarafından oldukça beğeni toplayan Half Life 2’nin devam oyununun olup olmayacağına dair o günlerden bu yana hala tartışmalar sürüyor. Valve’ın kurucusu ve başkanı Gabe Newell‘in ilk Half-Life 3 olasılığından bahsetmesinden bu yana 10 yıl geçti. Ancak hala bir gelişme yaşanmış değil. Bu durumun tekrar alevlenmesine neden olan şeyse, yeni gerçekleşen bir etkinlikte, tekrar konusunun geçmesi.

Half-Life 3 yakın zamanda ortaya çıkabilir mi?

Gerçekleştirilen etkinlikte aslında Valve, Index VR sanal gerçeklik başlığının piyasaya çıkışını kutluyordu. Valve oyunları konusunda hep başarılıydı ancak Half Life kadar sevilen ve beklenen bir oyun serisine imza atmamıştı. Steam üzerinden en çok oynanan 10 oyun arasında yer alan Half Life 2’nin 2007 yılında üçüncüsünün geleceği düşünülüyordu. Ancak bu gerçekleşmedi. Etkinlikte Newell, ekibin Index VR üzerinde çalışmakta olduğu ürünü övmesinin yanında, konuşmasında yakın gelecekte Half-Life’ın ortaya çıkabileceğine imada bulunan espiriler ile devam etti. Ancak bu aslında yakın zaman içinde HL3 geleceğine dair espriden öteye gitmiyor. Zira Newell, konuşmasının devamında konuya dair herhangi bir açıklamada bulunmuyor. Hatta yapılan haberlerin ardından birçok oyunsever Finn Sinclair’ın videosuna akın ederek konuşmayı dinledi. Ancak hiçbir ipucuya rastlanmıyor. Yalnızca Valve’nin oyunlarının “2” sinin çıktığını söyleyerek bir gün “belki” diyerek devam oyunlarına gönderme yapıyor.

VR geliştiricisi Finn Sinclair, Newell’in sözlerini bir YouTube videosunda devam ettirdi. Bunun yanında Valve ürettiği hiçbir oyunda devam oyunu olarak üçüncüyü çıkartmamış olması oldukça ilginç. Zira Half Life dışında PortalTeam Fortress ya da Left 4 Dead serisinin de 3. oyununu göremedik.

İlginizi çekebilir

Steam’de ücretli satılan oyun Epic Games mağazasında ücretsiz