reklamı kapat

POPÜLER

Half-Life

Half-Life, 25. yaşında güncellendi ve ücretsiz yapıldı

Oyun dünyasının en önemli yapımları arasında yer alan Half-Life, 25. Yaşında büyük bir güncelleme gördü ve ücretsiz yapıldı.

Tam 25 yıl önce hayatımıza giren Valve imzalı Half-Life, şu an Steam üzerinden ücretsiz olarak elde edilebiliyor. 20 Kasım tarihine kadar ücretsiz kalacak yapım için 25. yaşa özel olarak büyük bir güncelleme de yapıldı. “25. Yıl Dönümü Güncellemesi” adı altında yapım üzerinde birçok değişiklik gerçekleştirildi, aynı zamanda yeni içerikler getirildi. Bu konuda ilk olarak şunlar aktarıldı: “Half-Life’ı 19 Kasım 1998’de çıkardık. Yaptığımız oyunla gurur duyuyoruz ve o zamandan bu yana oyunun tadını çıkaran oyuncu topluluğuna son derece minnettarız. Oyun son yıllarda kataloğumuzdaki diğer pek çok oyun kadar ilgi görmedi, bu nedenle bu dönüm noktasının oyuncu deneyimini iyileştirmek ve oyunu oynamanın bazı eğlenceli yeni yollarını eklemek için harika bir fırsat olduğunu düşündük.” Güncelleme kapsamında aydınlatma düzeltmeleri yapıldı ve geniş ekran, kontrolcü, Steam Network ile Steam Deck destekleri getirildi. “Güncelleme, Half-Life Uplink’ten eklenen içeriklerin yanı sıra dört yeni çok oyunculu harita içeriyor. Ayrıca gerçek nostalji arayanlar için orijinal ana menü çizimleri ve oyunun alfa sürümlerinden bazı ilk prototip oyuncu modelleri de dahil olmak üzere bazı içerikleri geri yükledik.” bilgisini de geçen Valve, bugün gerçekten sürpriz ancak güzel bir adım atmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni jenerasyonun pek bilmediği Half-Life için geçilen kısa Steam açıklaması ise şöyle:Elliden fazla yayın organı tarafından Yılın Oyunu olarak adlandırılan, Valve’nin sahneye ilk çıktığı yapım olan ve ödül kazanmış teknoloji ile yaratılmış bu macera, oyuncuların gerçekçi ve korkunç bir Dünyada nasıl hayatta kalacaklarını düşündürmektedir.”

Half-Life yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER